Gå til hovedindhold

Kingston Technology Kingston - DDR5 - modul - 8 GB - SO DIMM 262-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL46 - 1.1 V - ikke bufferet - ECC

Kingston TechnologyRAMEAN: 0740617335019
Pris fra 1.088 krtil 1.561 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 473 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 924 kr 4. mar.

Sammenlign priser på Kingston - DDR5 - modul - 8 GB - SO DIMM 262-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL46 - 1.1 V - ikke bufferet - ECC og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1088 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston - DDR5 - modul - 8 GB - SO DIMM 262-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL46 - 1.1 V - ikke bufferet - ECC
1.088 kr
Til butik
Kingston - DDR5 - modul - 8 GB - SO DIMM 262-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL46 - 1.1 V - ikke bufferet - ECC billede

Produktspecifikationer

Kategori: RAM-hukommelse
Farve: 1
Artikel nr.: KCP556SS6-8
EAN: 0740617335019
Varenr.: 9739936
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston System Specific Memory SODIMM DDR5-5600 - 8GB - CL46 - Single Channel (1 pcs) - Grøn
1.102 kr
Til butik
Kingston System Specific Memory SODIMM DDR5-5600 - 8GB - CL46 - Single Channel (1 pcs) - Grøn billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 8GB: 1 x 8GB (Single Channel), SODIMM 262-pin (til bærbar), DDR5, hastighed: 5600 MHz (MT/s) / PC5-44800, CAS Latency: 46, spænding: 1.1 volt, ikke bufferet, ikke-ECC, RAM chip konfiguration: Single Ranked, farve: green

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: RAM
Artikel nr.: KCP556SS6-8
EAN: 0740617335019
Varenr.: 3155009
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston DDR5 8GB 5600MHz CL46 ECC SO-DIMM 262-PIN
1.219 kr
Til butik
Kingston DDR5 8GB 5600MHz CL46 ECC SO-DIMM 262-PIN billede

Produktinformation

Kingston DDR5 8GB 5600MHz CL46 ECC SO-DIMM 262-PIN Opgrader din bærbare computer med Kingston DDR5 8GB 5600MHz CL46 ECC SO-DIMM. Denne RAM-modul er designet til at levere høj ydeevne og pålidelighed med en hastighed på 5600MHz og lav latenstid på CL46, hv...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: RAM
EAN: 0740617335019
Varenr.: 73006
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kingston KCP556SS6-8 8 GB DDR5 SO-DIMM RAM til bærbar
1.369 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston KCP556SS6-8 8 GB DDR5 SO-DIMM RAM til bærbar
1.389 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Valueram 8gb 5600mhz Ddr5 262-pin So-dimm
-0%1.561 kr
Før 1.561,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston - DDR5 - modul - 8 GB - SO DIMM 262-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL46 - 1.1 V - ikke bufferet - ECC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston - DDR5 - modul - 8 GB - SO DIMM 262-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL46 - 1.1 V - ikke bufferet - ECC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.088 kr1.088 krKøb
2Proshop DK1.102 kr1.102 krKøb
3Ultrashop1.219 kr1.219 krKøb
4Boligcenter DK1.369 kr1.369 krKøb
5Vivas DK1.389 kr1.468 krKøb
6Dustin DK1.561 kr1.647,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston - DDR5 - modul - 8 GB - SO DIMM 262-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL46 - 1.1 V - ikke bufferet - ECC

PriceData har fulgt prisen på Kingston - DDR5 - modul - 8 GB - SO DIMM 262-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL46 - 1.1 V - ikke bufferet - ECC i 173 dage. Laveste pris i perioden er 604 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 1.453 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.061 kr.

Den nuværende pris på 1.088 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 46 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Kingston - DDR5 - modul - 8 GB - SO DIMM 262-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL46 - 1.1 V - ikke bufferet - ECC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Kingston - DDR5 - modul - 8 GB - SO DIMM 262-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL46 - 1.1 V - ikke bufferet - ECC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.088 kr14 kr (1%)
23. maj 20261.102 kr13 kr (1%)
9. maj 20261.089 kr134 kr (14%)
5. maj 2026955 kr96 kr (9%)
4. maj 20261.051 kr8 kr (1%)
2. maj 20261.059 kr9 kr (1%)
1. maj 20261.068 kr9 kr (1%)
30. apr. 20261.077 kr1 kr (0%)
29. apr. 20261.078 kr43 kr (4%)
28. apr. 20261.035 kr19 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret