Gå til hovedindhold

Intel Core i7 i7-14700K / 3.4 GHz processor - OEM CPU - 20 kerner - 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler)

IntelComputer – processorerEAN: 5056489771271
Pris fra 3.151 krtil 4.419 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.268 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.977 kr 3. mar.

Sammenlign priser på Intel Core i7 i7-14700K / 3.4 GHz processor - OEM CPU - 20 kerner - 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3151 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core i7 i7-14700K / 3.4 GHz processor - OEM CPU - 20 kerner - 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler)
3.151 kr
Til butik
Intel Core i7 i7-14700K / 3.4 GHz processor - OEM CPU - 20 kerner - 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) billede

Produktinformation

3.4 GHz, 20-core, 28 tråde, 33 MB cache, FCLGA1700 Socket, OEM

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
Artikel nr.: CM8071504820721
EAN: 5056489771271
Varenr.: 3316799
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intel Core i7-14700K 20 kerner LGA 1700 TRAY - u/køler
3.325 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Intel S1700 CORE i7 14700K TRAY GEN14 CPU - GEEKD.dk
3.438 kr
Til butik
Intel S1700 CORE i7 14700K TRAY GEN14 CPU - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at dominere både gaming og streaming med 20 kerner af ren performance? 🎮 Intel Core i7-14700K leverer den ultimative kombination af gaming-power og multitasking-muscle. Med 8 højtydende performance-kerner til dit gameplay og 12 effektive kerne...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
EAN: 5056489771271
Varenr.: 49612705366352
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intel Core i7-14700K 20 kerner LGA 1700 TRAY - u/køler
3.599 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU Intel Core i7-14700K 3,4 GHz 20 kerner (TRAY uden køler)
-6%4.399 kr
Før 4.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU Intel Core i7-14700K 3,4 GHz 20 kerner (TRAY uden køler)
-6%4.419 kr
Før 4.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i7 i7-14700K / 3.4 GHz processor - OEM CPU - 20 kerner - 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i7 i7-14700K / 3.4 GHz processor - OEM CPU - 20 kerner - 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK3.151 kr3.151 krKøb
2CompuMail DK3.325 kr3.325 krKøb
3Geekd3.438 kr3.438 krKøb
4Ultrashop3.599 kr3.599 krKøb
5Boligcenter DK4.399 kr4.399 krKøb
6Vivas DK4.419 kr4.488 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel Core i7 i7-14700K / 3.4 GHz processor - OEM CPU - 20 kerner - 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler)

PriceData har fulgt prisen på Intel Core i7 i7-14700K / 3.4 GHz processor - OEM CPU - 20 kerner - 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) i 177 dage. Laveste pris i perioden er 2.805 kr (registreret d. 30. januar 2026), højeste er 3.426 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.074 kr.

Den nuværende pris på 3.151 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 39 prisfald og 46 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 86 prisændringer for Intel Core i7 i7-14700K / 3.4 GHz processor - OEM CPU - 20 kerner - 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 86 prisændringer for Intel Core i7 i7-14700K / 3.4 GHz processor - OEM CPU - 20 kerner - 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20263.151 kr5 kr (0%)
31. maj 20263.146 kr49 kr (2%)
29. maj 20263.097 kr328 kr (10%)
28. maj 20263.425 kr1 kr (0%)
27. maj 20263.426 kr8 kr (0%)
24. maj 20263.418 kr11 kr (0%)
23. maj 20263.407 kr17 kr (1%)
22. maj 20263.390 kr4 kr (0%)
20. maj 20263.394 kr19 kr (1%)
19. maj 20263.413 kr36 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret