Gå til hovedindhold

Intel Core i7-14700KF / 3.4 GHz processor - OEM CPU - 20 kerner - 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler)

IntelComputer – processorerEAN: 5056489771288
Pris fra 2.621 krtil 3.819 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.198 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.441 kr 28. mar.

Sammenlign priser på Intel Core i7-14700KF / 3.4 GHz processor - OEM CPU - 20 kerner - 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2621 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core i7-14700KF / 3.4 GHz processor - OEM CPU - 20 kerner - 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler)
2.621 kr
Til butik
Intel Core i7-14700KF / 3.4 GHz processor - OEM CPU - 20 kerner - 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) billede

Produktinformation

3.4 GHz, 20-core, 28 tråde, 33 MB cache, FCLGA1700 Socket, OEM

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
Artikel nr.: CM8071504820722
EAN: 5056489771288
Varenr.: 3296322
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intel Core i7-14700KF 20 kerner LGA 1700 TRAY - u/køler
2.639 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Intel S1700 CORE i7 14700KF TRAY GEN14 CPU - GEEKD.dk
2.999 kr
Til butik
Intel S1700 CORE i7 14700KF TRAY GEN14 CPU - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Intel Core i7-14700KF er en beastly 14. generations Raptor Lake processor designet til hardcore gamere og PC-entusiaster, der kræver den ultimative performance. Med sin innovative hybridarkitektur kombinerer denne powerhouse 8 performance-kerner og 12 eff...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
EAN: 5056489771288
Varenr.: 49612705399120
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intel Core i7-14700KF 20 kerner LGA 1700 TRAY - u/køler
3.119 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU Intel Core i7-14700KF 20 kerner LGA1700 TRAY uden køler
-3%3.799 kr
Før 3.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU Intel Core i7-14700KF 20 kerner LGA1700 TRAY uden køler
-3%3.819 kr
Før 3.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i7-14700KF / 3.4 GHz processor - OEM CPU - 20 kerner - 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i7-14700KF / 3.4 GHz processor - OEM CPU - 20 kerner - 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.621 kr2.621 krKøb
2CompuMail DK2.639 kr2.639 krKøb
3Geekd2.999 kr2.999 krKøb
4Ultrashop3.119 kr3.119 krKøb
5Boligcenter DK3.799 kr3.799 krKøb
6Vivas DK3.819 kr3.888 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel Core i7-14700KF / 3.4 GHz processor - OEM CPU - 20 kerner - 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler)

PriceData har fulgt prisen på Intel Core i7-14700KF / 3.4 GHz processor - OEM CPU - 20 kerner - 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) i 167 dage. Laveste pris i perioden er 2.441 kr (registreret d. 28. marts 2026), højeste er 2.639 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.535 kr.

Den nuværende pris på 2.621 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for Intel Core i7-14700KF / 3.4 GHz processor - OEM CPU - 20 kerner - 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for Intel Core i7-14700KF / 3.4 GHz processor - OEM CPU - 20 kerner - 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 20262.621 kr18 kr (1%)
15. apr. 20262.639 kr7 kr (0%)
14. apr. 20262.632 kr11 kr (0%)
10. apr. 20262.621 kr11 kr (0%)
9. apr. 20262.632 kr100 kr (4%)
8. apr. 20262.532 kr83 kr (3%)
6. apr. 20262.449 kr1 kr (0%)
5. apr. 20262.450 kr35 kr (1%)
2. apr. 20262.485 kr36 kr (1%)
1. apr. 20262.449 kr72 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret