Gå til hovedindhold

Intel® Core™ i7-12700KF (Alder Lake) - 8-Core - 3,6 GHz (5,0 GHz Intel® Turbo Boost 3.0) - LGA1700-Sockel - Box (Uden køler)

IntelComputer – processorerEAN: 5032037234047
Pris fra 2.262 krtil 2.669 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 407 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.909 kr 7. mar.

Sammenlign priser på Intel® Core™ i7-12700KF (Alder Lake) - 8-Core - 3,6 GHz (5,0 GHz Intel® Turbo Boost 3.0) - LGA1700-Sockel - Box (Uden køler) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2262 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intel Core i7-12700KF 12 kerner LGA 1700 WOF - u/køler
2.262 kr
Til butik
Intel Core i7-12700KF 12 kerner LGA 1700 WOF - u/køler billede

Produktinformation

Intel Core i7 12700KF - 3.6 GHz - 12-core - 20 tråde - 25 MB cache - LGA1700 Socket - Kasse (uden køler)

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Artikel nr.: BX8071512700KF
EAN: 5032037234047
Varenr.: 999579848
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel® Core™ i7-12700KF (Alder Lake) - 8-Core - 3,6 GHz (5,0 GHz Intel® Turbo Boost 3.0) - LGA1700-Sockel - Box (Uden køler)
2.333 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core i7-12700KF Alder Lake CPU - 12 kerner - 3.6 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (uden køler)
2.337 kr
Til butik
Intel Core i7-12700KF Alder Lake CPU - 12 kerner - 3.6 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (uden køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 3.6 GHz (4.9 GHz Turbo), kan overclockes, 12 kerner (dodeca core) / 8 P-kerner / 4 E-kerner, 20 tråde, 12 MB L2 / 25 MB MB Smart cache, understøtter Dual Channel DDR4-3200 RAM / DDR5-4800 RAM, 20 PCI Express Gen 5.0 lanes, LGA1700 socket, 125 watt PBP, Box (dog uden køler) - Intel Alder Lake...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
Artikel nr.: BX8071512700KF
EAN: 5032037234047
Varenr.: 2993378
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU Intel Core i7-12700KF - 12. gen desktop, 25 MB Smart Cache
-4%2.599 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU Intel Core i7-12700KF - 12. gen desktop, 25 MB Smart Cache
-4%2.619 kr
Før 2.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Intel Core I7 12700kf Lga 1700 Processor
2.624 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Intel Core i7 12700KF 3.6 GHz, 25MB, Socket 1700 (without CPU graphics) - GEEKD.dk
2.657 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intel Core i7-12700KF 12 kerner LGA 1700 WOF - u/køler
2.669 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel® Core™ i7-12700KF (Alder Lake) - 8-Core - 3,6 GHz (5,0 GHz Intel® Turbo Boost 3.0) - LGA1700-Sockel - Box (Uden køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel® Core™ i7-12700KF (Alder Lake) - 8-Core - 3,6 GHz (5,0 GHz Intel® Turbo Boost 3.0) - LGA1700-Sockel - Box (Uden køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.262 kr2.262 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.333 kr2.333 krKøb
3Proshop DK2.337 kr2.337 krKøb
4Boligcenter DK2.599 kr2.599 krKøb
5Vivas DK2.619 kr2.698 krKøb
6Dustin DK2.624 kr2.710,25 krKøb
7Geekd2.657 kr2.657 krKøb
8Ultrashop2.669 kr2.669 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel® Core™ i7-12700KF (Alder Lake) - 8-Core - 3,6 GHz (5,0 GHz Intel® Turbo Boost 3.0) - LGA1700-Sockel - Box (Uden køler)

PriceData har fulgt prisen på Intel® Core™ i7-12700KF (Alder Lake) - 8-Core - 3,6 GHz (5,0 GHz Intel® Turbo Boost 3.0) - LGA1700-Sockel - Box (Uden køler) i 184 dage. Laveste pris i perioden er 1.638 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 2.313 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.049 kr.

Den nuværende pris på 2.262 kr er 10% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 79 prisændringer for Intel® Core™ i7-12700KF (Alder Lake) - 8-Core - 3,6 GHz (5,0 GHz Intel® Turbo Boost 3.0) - LGA1700-Sockel - Box (Uden køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 79 prisændringer for Intel® Core™ i7-12700KF (Alder Lake) - 8-Core - 3,6 GHz (5,0 GHz Intel® Turbo Boost 3.0) - LGA1700-Sockel - Box (Uden køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.262 kr24 kr (1%)
28. maj 20262.286 kr4 kr (0%)
25. maj 20262.282 kr33 kr (1%)
23. maj 20262.249 kr58 kr (3%)
22. maj 20262.307 kr6 kr (0%)
20. maj 20262.313 kr37 kr (2%)
18. maj 20262.276 kr4 kr (0%)
17. maj 20262.280 kr4 kr (0%)
16. maj 20262.284 kr3 kr (0%)
15. maj 20262.287 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret