Gå til hovedindhold

Intel Core i7-13700K Raptor Lake CPU - 16 kerner 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed without heatsink/fan

IntelComputer – processorerEAN: 5032037258708
Pris fra 3.457 krtil 4.069 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 612 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.764 kr 13. apr.

Sammenlign priser på Intel Core i7-13700K Raptor Lake CPU - 16 kerner 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed without heatsink/fan og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3457 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intel Core i7-13700K Raptor Lake CPU - 16 kerner 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed without heatsink/fan
3.457 kr
Til butik
Intel Core i7-13700K Raptor Lake CPU - 16 kerner 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed without heatsink/fan billede

Produktinformation

Intel Core i7 13700K - 3.4 GHz - 16-core - 24 tråde - 30 MB cache - FCLGA1700 Socket - Box

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Artikel nr.: BX8071513700K
EAN: 5032037258708
Varenr.: 1000790070
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core i7-13700K Raptor Lake CPU - 16 kerner - 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (uden køler)
3.468 kr
Til butik
Intel Core i7-13700K Raptor Lake CPU - 16 kerner - 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (uden køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 3.4 GHz (5.4 GHz Turbo), kan overclockes, 16 kerner (hexadeca core) / 8 P-kerner / 8 E-kerner, 24 tråde, 24 MB L2 / 30 MB MB Smart cache, understøtter Dual Channel DDR4-3200 RAM / DDR5-5600 RAM, 20 PCI Express Gen 5.0 lanes, LGA1700 socket, indbygget Intel Graphics UHD 770 grafikkort, 125 watt PBP / 253 watt PBP, Box (dog uden køler) - Intel Raptor Lake Understøttes af bundkort med Z790 / B760 chipset, eller Z690 / B660 chipset bundkort som dog kan kræve en BIOS opdatering...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
Artikel nr.: BX8071513700K
EAN: 5032037258708
Varenr.: 3104836
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Intel CPU Core I7-13700K 3.4GHz 16-core LGA1700 - GEEKD.dk
3.769 kr
Til butik
Intel CPU Core I7-13700K 3.4GHz 16-core LGA1700 - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at dominere både Cyberpunk 2077 og din næste YouTube-upload samtidigt? 🎮 Intel Core i7-13700K leverer den ultimative balance mellem pris og ydelse for gamere og content creators. Med sin innovative hybrid-arkitektur og 16 kerner får du næsten...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
EAN: 5032037258708
Varenr.: 43540238008557
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intel Core i7-13700K Raptor Lake CPU - 16 kerner 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed without heatsink/fan
4.069 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i7-13700K Raptor Lake CPU - 16 kerner 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed without heatsink/fan koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i7-13700K Raptor Lake CPU - 16 kerner 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed without heatsink/fan koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.457 kr3.457 krKøb
2Proshop DK3.468 kr3.468 krKøb
3Geekd3.769 kr3.769 krKøb
4Ultrashop4.069 kr4.069 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel Core i7-13700K Raptor Lake CPU - 16 kerner 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed without heatsink/fan

PriceData har fulgt prisen på Intel Core i7-13700K Raptor Lake CPU - 16 kerner 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed without heatsink/fan i 178 dage. Laveste pris i perioden er 2.764 kr (registreret d. 13. april 2026), højeste er 4.639 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.478 kr.

Den nuværende pris på 3.457 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for Intel Core i7-13700K Raptor Lake CPU - 16 kerner 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed without heatsink/fan. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for Intel Core i7-13700K Raptor Lake CPU - 16 kerner 3.4 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed without heatsink/fan de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20263.457 kr2 kr (0%)
29. maj 20263.459 kr52 kr (2%)
28. maj 20263.407 kr97 kr (3%)
30. apr. 20263.310 kr299 kr (8%)
29. apr. 20263.609 kr374 kr (9%)
27. apr. 20263.983 kr426 kr (12%)
26. apr. 20263.557 kr802 kr (18%)
25. apr. 20264.359 kr1.291 kr (42%)
23. apr. 20263.068 kr1.571 kr (34%)
18. apr. 20264.639 kr280 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret