Gå til hovedindhold

Intel Core i7-13700F Raptor Lake CPU - 24 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler)

IntelComputer – processorerEAN: 5032037260237
Pris fra 2.374 krtil 3.319 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 945 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.167 kr 3. mar.

Sammenlign priser på Intel Core i7-13700F Raptor Lake CPU - 24 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2374 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intel Core i7-13700F 16 kerner LGA 1700 PIB - m/køler
2.374 kr
Til butik
Intel Core i7-13700F 16 kerner LGA 1700 PIB - m/køler billede

Produktinformation

Intel Core i7 13700F - 2.1 GHz - 16-core - 24 tråde - 30 MB cache - FCLGA1700 Socket - Box

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Artikel nr.: BX8071513700F
EAN: 5032037260237
Varenr.: 1000935930
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core i7 13700F - 2.1 GHz - 16-core - 24 tråde - 30 MB cache - FCLGA1700 Socket - Box
2.424 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core i7-13700F Raptor Lake CPU - 24 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler)
2.450 kr
Til butik
Intel Core i7-13700F Raptor Lake CPU - 24 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 2.1 GHz (5.2 GHz Turbo), 16 kerner (Hexadeca Core - 8 P-kerner & 8 E-kerner), 24 tråde, 30 MB L2 cache / 24 MB Smart-cache, understøtter Dual Channel DDR4-3200 RAM / Dual Channel DDR5-5600 RAM, 20 PCI-Express Gen 5.0 Lanes, LGA1700 Socket, 65 watt PBP / 219 watt Maximum Turbo Power, Box inkl RM1 køler - Raptor Lake Understøttes af bundkort med Z790 / B760 chipset, eller Z690 / B660 chipset bundkort som dog kan kræve en BIOS opdatering...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
Artikel nr.: BX8071513700F
EAN: 5032037260237
Varenr.: 3121386
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Intel Core i7-13700F-processor
2.497 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Intel CPU Core I7-13700F 2.1GHz 16-core FCLGA1700 - GEEKD.dk
2.545 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intel Core i7-13700F 16 kerner LGA 1700 PIB - m/køler
2.669 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU Intel Core i7-13700F 16 kerner LGA1700 - boxed m/køler
3.299 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU Intel Core i7-13700F 16 kerner LGA1700 - boxed m/køler
3.319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i7-13700F Raptor Lake CPU - 24 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i7-13700F Raptor Lake CPU - 24 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.374 kr2.374 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.424 kr2.424 krKøb
3Proshop DK2.450 kr2.450 krKøb
4Teknikproffset DK2.497 kr2.546 krKøb
5Geekd2.545 kr2.545 krKøb
6Ultrashop2.669 kr2.669 krKøb
7Boligcenter DK3.299 kr3.299 krKøb
8Vivas DK3.319 kr3.388 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel Core i7-13700F Raptor Lake CPU - 24 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler)

PriceData har fulgt prisen på Intel Core i7-13700F Raptor Lake CPU - 24 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.102 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 2.378 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.197 kr.

Den nuværende pris på 2.374 kr er 8% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 63 prisændringer for Intel Core i7-13700F Raptor Lake CPU - 24 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 63 prisændringer for Intel Core i7-13700F Raptor Lake CPU - 24 kerner - 2.1 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20262.374 kr4 kr (0%)
1. maj 20262.378 kr4 kr (0%)
27. apr. 20262.374 kr12 kr (1%)
25. apr. 20262.362 kr12 kr (1%)
22. apr. 20262.374 kr2 kr (0%)
21. apr. 20262.372 kr10 kr (0%)
20. apr. 20262.362 kr12 kr (1%)
18. apr. 20262.374 kr193 kr (9%)
16. apr. 20262.181 kr11 kr (1%)
15. apr. 20262.192 kr11 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret