Gå til hovedindhold

Iiyama Prolite Tf1634mc-b8x 15.6 tommer Touch Open Frame Fhd Ips 16:9 15.6 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 60hz

IiyamaComputerskærmeEAN: 4948570118342
Pris fra 3.930 krtil 6.244 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 2.314 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.743 kr 5. mar.

Sammenlign priser på Iiyama Prolite Tf1634mc-b8x 15.6 tommer Touch Open Frame Fhd Ips 16:9 15.6 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 60hz og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3930 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama ProLite TF1634MC-B8X 15.6" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 60Hz
3.930 kr
Til butik
iiyama ProLite TF1634MC-B8X 15.6" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 60Hz billede

Produktinformation

iiyama ProLite TF1634MC-B8X - LED-skærm - 15.6" - åben ramme - touchscreen - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 60 Hz - IPS - 450 cd/m² - 700:1 - 25 ms - HDMI, VGA, DisplayPort - sort, mat

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: TF1634MC-B8X
EAN: 4948570118342
Varenr.: 998703991
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
15.6" iiyama ProLite TF1634MC-B8X - 1920x1080 - 60Hz - IPS
3.930 kr
Til butik
15.6" iiyama ProLite TF1634MC-B8X - 1920x1080 - 60Hz - IPS billede

Produktinformation

iiyama ProLite TF1634MC-B8X er designet til interaktive kiosker og detailapplikationer med en 15,6" Full HD touchscreen og holdbart design. Skærmstørrelse: 15,6" Opløsning: 1920x1080 Opdateringshastighed: 60 Hz Paneltype: IPS Lysstyrke: 450 cd/m² Tilslutninger: HDMI, VGA, DisplayPort Særlige funktioner: Touchscreen, IP65 frontbeskyttelse, 7H Hard CoatingDenne skærm leverer brede betragtningsvinkler og naturlig farvegengivelse med et IPS-panel, ideelt til krævende interaktive miljøer. IP65 rating sikrer beskyttelse mod støv og vand, hvilket gør den velegnet til kiosker og detailinstallationer.

Produktspecifikationer

Mærke: iiyama
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: TF1634MC-B8X
EAN: 4948570118342
Varenr.: 3037090
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
iiyama ProLite TF1634MC-B8X 15,6" Full HD touchskærm - LED, 10-punkts multi-touch, sort
5.599 kr
Til butik
iiyama ProLite TF1634MC-B8X 15,6" Full HD touchskærm - LED, 10-punkts multi-touch, sort billede

Produktinformation

Interaktiv 15,6" touchskærm til professionel brugiiyama ProLite TF1634MC-B8X er en kompakt 15,6" Full HD touchskærm designet til indbyggede løsninger, kiosker og interaktive infoskærme. IPS-panelet leverer brede betragtningsvinkler på 178° og en lysstyrke på op til 450 cd/m², så indhold står skarpt og ensartet. Med projiceret kapacitiv teknologi understøtter skærmen 10 samtidige berøringspunkter og har palm rejection for præcis og flydende betjening.Bygget til drift - fleksibel montering og tilslutningDen flade, sorte front med hærdning på 7H og glasbredde på 2,4 mm gør overfladen robust. En IP65-klassificeret front beskytter mod støv og vandstænk. Skærmen kan monteres vandret eller lodret med VESA 100 × 100 mm og tilsluttes nemt via HDMI, DisplayPort eller VGA. USB touch-port sørger for hurtig kommunikation med din pc.Skærmstørrelse: 39,6 cm (15,6")Opløsning: 1.920 × 1.080 (16:9)Panel: IPS, fladLysstyrke: 450 cd/m² (typ.)Kontrast: 700:1Betragtningsvinkler: 178°/178°Responstid: 25 ms (GTG)Opdateringsfrekvens: 60 HzTouch: Projiceret kapacitiv, 10 punkter, multi-user, palm rejectionOverfladehårdhed: 7H; glas: 2,4 mmTilslutninger: 1× HDMI, 1× DisplayPort, 1× VGA, USB touchHDCP: JaMontering: VESA 100 × 100 mm; kan vægmonteresMål (H × B × D): 23,05 × 38,1 × 4,6 cmVægt: 2,0 kgPlacering: Vandret/LodretStrømforbrug: 18 W (typ.), 0,6 W (standby), 0,3 W (off)Strømforsyning: Ekstern, 12 VMedfølgende kabler: USB, DisplayPort, HDMI, AC; Quick start guide...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 33.33g
EAN: 4948570118342
Varenr.: 2169117
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
iiyama ProLite TF1634MC-B8X 15,6" Full HD touchskærm - LED, 10-punkts multi-touch, sort
5.619 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
iiyama 15.6 inch ProLite Touch
5.829 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Iiyama Prolite Tf1634mc-b8x 15.6 tommer Touch Open Frame Fhd Ips 16:9 15.6 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 60hz
6.244 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Iiyama Prolite Tf1634mc-b8x 15.6 tommer Touch Open Frame Fhd Ips 16:9 15.6 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 60hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Iiyama Prolite Tf1634mc-b8x 15.6 tommer Touch Open Frame Fhd Ips 16:9 15.6 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 60hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.930 kr3.930 krKøb
2Proshop DK3.930 kr3.930 krKøb
3Boligcenter DK5.599 kr5.599 krKøb
4Vivas DK5.619 kr6.818 krKøb
5Ultrashop5.829 kr5.829 krKøb
6Dustin DK6.244 kr6.330,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Iiyama Prolite Tf1634mc-b8x 15.6 tommer Touch Open Frame Fhd Ips 16:9 15.6 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 60hz

PriceData har fulgt prisen på Iiyama Prolite Tf1634mc-b8x 15.6 tommer Touch Open Frame Fhd Ips 16:9 15.6 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 60hz i 184 dage. Laveste pris i perioden er 3.734 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 4.398 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.904 kr.

Den nuværende pris på 3.930 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 42 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 84 prisændringer for Iiyama Prolite Tf1634mc-b8x 15.6 tommer Touch Open Frame Fhd Ips 16:9 15.6 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 60hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 84 prisændringer for Iiyama Prolite Tf1634mc-b8x 15.6 tommer Touch Open Frame Fhd Ips 16:9 15.6 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 60hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20263.930 kr24 kr (1%)
27. maj 20263.954 kr69 kr (2%)
22. maj 20263.885 kr29 kr (1%)
20. maj 20263.856 kr5 kr (0%)
18. maj 20263.851 kr24 kr (1%)
16. maj 20263.875 kr24 kr (1%)
15. maj 20263.851 kr24 kr (1%)
14. maj 20263.875 kr52 kr (1%)
12. maj 20263.823 kr20 kr (1%)
11. maj 20263.843 kr47 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret