Gå til hovedindhold

iiyama ProLite TF2234MC-B7AGB 22" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 60Hz

IiyamaComputerskærmeEAN: 4948570118373
Pris fra 4.190 krtil 5.949 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.759 kr (30% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på iiyama ProLite TF2234MC-B7AGB 22" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 60Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4190 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
22" iiyama ProLite TF2234MC-B7AGB - 1920x1080 - 60Hz - IPS
4.190 kr
Til butik
22" iiyama ProLite TF2234MC-B7AGB - 1920x1080 - 60Hz - IPS billede

Produktinformation

iiyama ProLite TF2234MC-B7AGB er designet til interaktiv digital skiltning og kioskbrug med 22" Full HD touchskærm og 350 cd/m² lysstyrke. Skærmstørrelse: 22" Opløsning: 1920x1080 Opdateringshastighed: 60Hz Paneltype: IPS Lysstyrke: 350 cd/m² Tilslutninger: HDMI, VGA, DisplayPort Særlige funktioner: Touchskærm, IP65 støv- og vandtæt, Anti Refleks GlasEn holdbar skærm med PCAP touchteknologi, antirefleksbelægning og IP65-klassificering til krævende interaktive miljøer som detailhandel, kiosker og præsentationer.

Produktspecifikationer

Mærke: iiyama
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: TF2234MC-B7AGB
EAN: 4948570118373
Varenr.: 2944053
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama ProLite TF2234MC-B7AGB 22" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 60Hz
4.357 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Touchskærm 22" iiyama ProLite - 10-punkts, IPS, Anti-Glare, høj lysstyrke
-9%4.899 kr
Før 5.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Touchskærm 22" iiyama ProLite - 10-punkts, IPS, Anti-Glare, høj lysstyrke billede

Produktinformation

Fordele ved touchskærm til professionel brugiiyama ProLite i 22" giver en responsiv 10-punkts multitouch oplevelse, ideel til interaktive kiosker, POS, mødelokaler og digital skilting. IPS-panelet leverer brede betragtningsvinkler på 178°/178° og naturtro farver i Full HD, så indhold står skarpt fra alle sider. Den anti-reflekterende glasoverflade med hårdhed 6H reducerer genskin og forbedrer læsbarheden i lyse miljøer.Designet til integrationOpen frame-konstruktionen gør den nem at indbygge i skabe og løsninger, og VESA 100 × 100 mm giver fleksible monteringsmuligheder både vandret og lodret. Skærmen er udstyret med projiceret kapacitiv teknologi og registrerer op til 10 samtidige berøringer. Fronten har IP65-beskyttelse mod støv og vandstænk, og et 1,5 mm glaslag beskytter panelet i travle miljøer.Skærmstørrelse: 54,6 cm (21,5")Opløsning: 1.920 × 1.080 (16:9)Panel: IPS, fladLysstyrke: 350 cd/m²Kontrast: 1.000:1Responstid: 8 ms (GTG)Pixelpitch: 0,247 × 0,247 mmBetragtningsvinkler: 178° vandret / 178° lodretTouch: projiceret kapacitiv, 10 touchpoints, multi-userAnti-glare glas: 1,5 mm, hårdhed 6HSynligt område (H × V): 476 × 267,7 mmTilslutninger: 1× HDMI, 1× DisplayPort, 1× VGA, USB touch, HDCPMontering: VESA 100 × 100 mm; vægmontering understøttesPlacering: vandret/lodretStrømforsyning: ekstern, 12 VForbrug: 18 W (typisk), 1,5 W (standby), 0,3 W (off)Mål (H × B × D): 31,35 × 51,75 × 4,6 cmVægt: 4,4 kgFarve: sort...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 6.8g
EAN: 4948570118373
Varenr.: 1914018
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Touchskærm 22" iiyama ProLite - 10-punkts, IPS, Anti-Glare, høj lysstyrke
-9%4.919 kr
Før 5.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
iiyama ProLite TF2234MC-B7AGB touch
5.949 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite TF2234MC-B7AGB 22" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite TF2234MC-B7AGB 22" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK4.190 kr4.190 krKøb
2CompuMail DK4.357 kr4.357 krKøb
3Boligcenter DK4.899 kr4.899 krKøb
4Vivas DK4.919 kr4.998 krKøb
5Ultrashop5.949 kr5.949 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama ProLite TF2234MC-B7AGB 22" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 60Hz

PriceData har fulgt prisen på iiyama ProLite TF2234MC-B7AGB 22" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 60Hz i 166 dage. Laveste pris i perioden er 4.125 kr (registreret d. 8. januar 2026), højeste er 4.332 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.243 kr.

Den nuværende pris på 4.190 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for iiyama ProLite TF2234MC-B7AGB 22" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 60Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for iiyama ProLite TF2234MC-B7AGB 22" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 60Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 20264.190 kr8 kr (0%)
1. apr. 20264.198 kr60 kr (1%)
30. mar. 20264.258 kr23 kr (1%)
29. mar. 20264.281 kr83 kr (2%)
28. mar. 20264.198 kr83 kr (2%)
27. mar. 20264.281 kr83 kr (2%)
26. mar. 20264.198 kr50 kr (1%)
23. mar. 20264.248 kr61 kr (1%)
22. mar. 20264.309 kr23 kr (1%)
21. mar. 20264.332 kr84 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret