Gå til hovedindhold

Hewlett Packard Enterprise HPE Aruba Instant On 1430 16G Class4 PoE 124W Switch

Pris fra 1.657 krtil 2.619 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 962 kr (37% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Hewlett Packard Enterprise HPE Aruba Instant On 1430 16G Class4 PoE 124W Switch og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1657 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HPE Aruba Instant On 1430 16G Class4 124W Switch 16-porte Gigabit PoE
1.657 kr
Til butik
HPE Aruba Instant On 1430 16G Class4 124W Switch 16-porte Gigabit PoE billede

Produktinformation

HPE Networking Instant On 1430 16G Class4 PoE 124W Switch - Switch - ikke administreret - 16 x 10/100/1000 (PoE Class 4) - desktop, monterbar på stativ, væg-monterbar - PoE (124 W) - BTO

Produktspecifikationer

Artikel nr.: R8R48A#ABB
EAN: 0190017602202
Varenr.: 1000689378
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hewlett Packard Enterprise HPE Aruba Instant On 1430 16G Class4 PoE 124W Switch
2.174 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch Aruba Instant On 1430 16-port Gigabit PoE+ 124 W (1U, hvid)
-4%2.599 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch Aruba Instant On 1430 16-port Gigabit PoE+ 124 W (1U, hvid) billede

Produktinformation

Effektiv Gigabit-switch til små virksomhederAruba Instant On 1430 er en uadministreret L2 netværksswitch med 16 Gigabit RJ‑45-porte og PoE+, der gør det let at forsyne kompatible enheder som adgangspunkter, IP-telefoner og kameraer over samme netværkskabel. Med en samlet PoE-budget på 124 W og gennemløb på 23,8 Mpps får du stabil ydeevne til daglig drift i kontorer, butiksmiljøer og hjemmearbejdspladser.Praktisk design og driftDen kompakte 1U-formfaktor i hvid passer i rack og på hylder. Strømforsyning medfølger, og enheden kører på 100–240 V AC. QoS-understøttelse hjælper med at prioritere vigtig trafik, mens link-aggregation, fuld duplex og jumbo frames giver fleksibilitet i opsætningen.Switch-type: Uadministreret, L2 med QoSPorte: 16 × RJ‑45 Gigabit Ethernet (10/100/1000)PoE: Ja, samlet budget 124 W (Class 4/PoE+)Ydeevne: Switching-kapacitet 32 Gbit/s; Throughput 23,8 MppsBuffer/MAC: 2 MB buffer; 8.192 MAC-adresserLatens: 1,8 µs (1 Gbit/s); 2,7 µs (10–100 Mbit/s)Netværksstandarder: IEEE 802.3, 802.3u, 802.3ab, 802.3af, 802.3at, 802.3az, 802.3x, 802.3i, 802.3zFunktioner: Link-aggregation, fuld duplex, auto-sensing, jumbo framesStrøm: AC 100–240 V, 50–60 Hz; max forbrug 147 W; 1 strømforsyning inkl.Driftsforhold: 0–40 °C; 15–95 % RHOpbevaring: −40–70 °C; 15–90 % RHMål (H × B × D): 4,4 × 26,0 × 27,5 cmVægt: 2,09 kgMontering: 1U; rackmonteringFarve: Hvid...

Produktspecifikationer

Mærke: High Peak
Kategori: Switches
Vægt: 2.6g
EAN: 0190017602202
Varenr.: 1947214
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch Aruba Instant On 1430 16-port Gigabit PoE+ 124 W (1U, hvid)
-4%2.619 kr
Før 2.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hewlett Packard Enterprise HPE Aruba Instant On 1430 16G Class4 PoE 124W Switch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hewlett Packard Enterprise HPE Aruba Instant On 1430 16G Class4 PoE 124W Switch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.657 kr1.657 krKøb
2Proshop DK2.174 kr2.174 krKøb
3Boligcenter DK2.599 kr2.599 krKøb
4Vivas DK2.619 kr2.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hewlett Packard Enterprise HPE Aruba Instant On 1430 16G Class4 PoE 124W Switch

PriceData har fulgt prisen på Hewlett Packard Enterprise HPE Aruba Instant On 1430 16G Class4 PoE 124W Switch i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.657 kr (registreret d. 2. juni 2026), højeste er 1.967 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.801 kr.

Den nuværende pris på 1.657 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for Hewlett Packard Enterprise HPE Aruba Instant On 1430 16G Class4 PoE 124W Switch. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for Hewlett Packard Enterprise HPE Aruba Instant On 1430 16G Class4 PoE 124W Switch de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.657 kr10 kr (1%)
24. maj 20261.667 kr39 kr (2%)
22. maj 20261.706 kr8 kr (0%)
21. maj 20261.714 kr111 kr (6%)
20. maj 20261.825 kr1 kr (0%)
10. maj 20261.826 kr1 kr (0%)
4. maj 20261.825 kr1 kr (0%)
3. maj 20261.826 kr3 kr (0%)
1. maj 20261.829 kr1 kr (0%)
11. apr. 20261.830 kr28 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret