Gå til hovedindhold

High Peak HPE Aruba Instant On 1960 48G 40p Class4 8p Class6 2XGT 2SFP 600W Switch 48-porte Gigabit PoE

High PeakHubs og switchesEAN: 0190017522937
Pris fra 8.831 krtil 10.519 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.688 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 8.461 kr 12. mar.

Sammenlign priser på HPE Aruba Instant On 1960 48G 40p Class4 8p Class6 2XGT 2SFP 600W Switch 48-porte Gigabit PoE og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 8831 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HPE Aruba Instant On 1960 48G 40p Class4 8p Class6 2XGT 2SFP 600W Switch 48-porte Gigabit PoE
8.831 kr
Til butik
HPE Aruba Instant On 1960 48G 40p Class4 8p Class6 2XGT 2SFP 600W Switch 48-porte Gigabit PoE billede

Produktinformation

HPE Networking Instant On 1960 48G 40p Class4 8p Class6 PoE 2XGT 2SFP+ 600W Switch - Switch - Administreret - 48 x 10/100/1000 + 2 x 10 Gigabit SFP+ + 2 x 100/1000/10GBase-T - monterbar på stativ - PoE (600 W) - BTO

Produktspecifikationer

Artikel nr.: JL809A#ABB
EAN: 0190017522937
Varenr.: 999757167
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hpe Networking Instant On 1960 48g 2xsfp 2xsfp+ Poe 600w Switch
9.874 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch HPE Aruba Instant On 1960 - 48x Gigabit, 2x 10G Base‑T, 2x SFP+, PoE 600 W
-17%10.499 kr
Før 12.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch HPE Aruba Instant On 1960 - 48x Gigabit, 2x 10G Base‑T, 2x SFP+, PoE 600 W billede

Produktinformation

Effektiv managed netværksswitch til små og mellemstore virksomhederHPE Aruba Instant On 1960 er en managed netværksswitch med 48 Gigabit-porte og kraftig PoE-kapacitet til nem drift af adgangspunkter, telefoner og kameraer. Med 2x 10G Base‑T og 2x SFP+ får du højhastigheds uplinks, der giver plads til vækst, og cloud-styring gør administrationen enkel - også på afstand.Ydelse og sikkerhed du kan stole påSwitchen leverer 176 Gbit/s switching-kapacitet og op til 131 Mpps throughput med jumbo frames og avancerede L2+ funktioner som QoS, VLAN, link-aggregation og spanning tree. Sikkerheden er stærk med ACL, 802.1X (RADIUS), DHCP snooping, IGMP snooping samt SSH/SSL.Fleksibel installation og driftDesignet er 1U rackmonterbart i hvidt kabinet og kan stables fysisk op til 4 enheder. Den samlede PoE-budget er 600 W, strømforsyning medfølger, og enheden er klar til 200–240 V AC. Driftstemperatur 0–40 °C og fugtighed 15–95 % giver stabilitet i typiske IT‑miljøer.Switch-type: Managed, L2+Cloud-styring: JaPorte: 48x Gigabit RJ‑45, 2x 10G Base‑T, 2x SFP+PoE: Ja, samlet budget 600 WSwitching-kapacitet: 176 Gbit/s; Throughput: 131 MppsJumbo frames: Op til 9.216 byteProcessor: ARM Cortex‑A9, 800 MHz; RAM: 1.024 MB DDR3; Flash: 512 MBFunktioner: VLAN, QoS, link-aggregation, STP, IGMP snooping, ACL, 802.1X (RADIUS), DHCP snooping, SSH/SSLAuto MDI/MDI‑X, fuld duplex, flow control, port mirroringFysisk stak: Op til 4 enhederFormfaktor: 1U, rackmonteringDimensioner: H × B × D: 4,4 × 40,28 × 44,25 cmVægt: 4,9 kgStrøm: 200–240 V AC, 50–60 Hz; maks. forbrug 760 WDriftsforhold: 0–40 °C; 15–95 % RH; højde 0–3.000 m...

Produktspecifikationer

Mærke: High Peak
Kategori: Switches
Vægt: 5.2g
EAN: 0190017522937
Varenr.: 1927571
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch HPE Aruba Instant On 1960 - 48x Gigabit, 2x 10G Base‑T, 2x SFP+, PoE 600 W
-17%10.519 kr
Før 12.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HPE Aruba Instant On 1960 48G 40p Class4 8p Class6 2XGT 2SFP 600W Switch 48-porte Gigabit PoE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HPE Aruba Instant On 1960 48G 40p Class4 8p Class6 2XGT 2SFP 600W Switch 48-porte Gigabit PoE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK8.831 kr8.831 krKøb
2Dustin DK9.874 kr9.960,25 krKøb
3Boligcenter DK10.499 kr10.499 krKøb
4Vivas DK10.519 kr10.598 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HPE Aruba Instant On 1960 48G 40p Class4 8p Class6 2XGT 2SFP 600W Switch 48-porte Gigabit PoE

PriceData har fulgt prisen på HPE Aruba Instant On 1960 48G 40p Class4 8p Class6 2XGT 2SFP 600W Switch 48-porte Gigabit PoE i 181 dage. Laveste pris i perioden er 6.518 kr (registreret d. 7. december 2025), højeste er 10.009 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 8.676 kr.

Den nuværende pris på 8.831 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for HPE Aruba Instant On 1960 48G 40p Class4 8p Class6 2XGT 2SFP 600W Switch 48-porte Gigabit PoE. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for HPE Aruba Instant On 1960 48G 40p Class4 8p Class6 2XGT 2SFP 600W Switch 48-porte Gigabit PoE de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20268.831 kr39 kr (0%)
23. maj 20268.870 kr39 kr (0%)
14. maj 20268.909 kr50 kr (1%)
8. maj 20268.959 kr86 kr (1%)
6. maj 20269.045 kr56 kr (1%)
27. apr. 20268.989 kr90 kr (1%)
25. apr. 20269.079 kr320 kr (4%)
13. apr. 20268.759 kr129 kr (1%)
6. apr. 20268.630 kr1 kr (0%)
2. apr. 20268.631 kr128 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret