Gå til hovedindhold

Hewlett Packard Enterprise Aruba Instant On 1930 8G Class4 PoE 2SFP 124W Switch

Pris fra 1.864 krtil 2.349 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 485 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.691,05 kr 1. apr.

Sammenlign priser på Hewlett Packard Enterprise Aruba Instant On 1930 8G Class4 PoE 2SFP 124W Switch og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1864 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HPE Aruba Instant On 1930 8G Class4 2SFP 124W Switch 8-porte Gigabit PoE+
1.864 kr
Til butik
HPE Aruba Instant On 1930 8G Class4 2SFP 124W Switch 8-porte Gigabit PoE+ billede

Produktinformation

HPE Networking Instant On 1930 8G Class4 PoE 2SFP 124W Switch - Switch - L2+ - Administreret - 8 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x Gigabit SFP - monterbar på stativ - PoE+ (124 W)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: JL681A
EAN: 0190017355238
Varenr.: 996011670
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hewlett Packard Enterprise Aruba Instant On 1930 8G Class4 PoE 2SFP 124W Switch
1.877 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch Aruba Instant On 1930 L2+ Gigabit PoE, 8 porte, 1U, hvid
-15%2.299 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch Aruba Instant On 1930 L2+ Gigabit PoE, 8 porte, 1U, hvid billede

Produktinformation

Effektiv L2+ netværksswitch til små og mellemstore miljøerAruba Instant On 1930 er en administrerbar Gigabit-switch designet til stabile, hurtige forbindelser i kontorer, butikker og hjemmearbejdspladser. Med 8 Gigabit RJ‑45-porte og 2 SFP-porte til fleksible uplinks giver den dig mulighed for at forbinde pc’er, printere, access points og kameraer med høj ydeevne. PoE-understøttelse gør det muligt at forsyne kompatibelt udstyr via netværkskablet, så du kan reducere behovet for separate strømforsyninger.Funktioner, der gør hverdagen nemmereSwitchen tilbyder webbaseret administration, QoS for prioritering af trafik samt VLAN, link-aggregation og IGMP-snooping til bedre netværkskontrol. Med L2+ funktionalitet, port-spejling, rate limiting og understøttelse af standarderne IEEE 802.1Q/1x/1p/3/3u/3ab/3x får du solide værktøjer til et sikkert og velstruktureret netværk. Kabinettet er 1U og kan rackmonteres, og den hvide finish passer diskret ind i moderne it-miljøer.Switch-type: Managed L2+Porte: 8× Gigabit RJ‑45 (10/100/1000), 2× SFPPoE: Ja, samlet budget 124 WYdelse: Switching-kapacitet 20 Gbit/s, gennemløb 14,8 MppsHukommelse: 512 MB SDRAM, 256 MB flashProcessor: ARM Cortex‑A9, 800 MHzVLAN: 256, fuld duplex, Auto MDI/MDI-XStyring: Webadministration, QoS, STP, link-aggregation, port-spejlingStrøm: AC 100 – 240 V, 50 – 60 Hz, maks. forbrug 150,2 WDriftstemperatur: 0 – 40 °CMål (H × B × D): 4,39 × 25,4 × 25,4 cmVægt: 1,16 kgFarve og formfaktor: Hvid, 1U, rackmontering...

Produktspecifikationer

Kategori: Switches
Vægt: 4.72g
EAN: 0190017355238
Varenr.: 1916611
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch Aruba Instant On 1930 L2+ Gigabit PoE, 8 porte, 1U, hvid
-15%2.319 kr
Før 2.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Hewlett Packard Enterprise Aruba Instant On 1930 Managed
2.349 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hewlett Packard Enterprise Aruba Instant On 1930 8G Class4 PoE 2SFP 124W Switch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hewlett Packard Enterprise Aruba Instant On 1930 8G Class4 PoE 2SFP 124W Switch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.864 kr1.864 krKøb
2Proshop DK1.877 kr1.877 krKøb
3Boligcenter DK2.299 kr2.299 krKøb
4Vivas DK2.319 kr2.398 krKøb
5Ultrashop2.349 kr2.349 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hewlett Packard Enterprise Aruba Instant On 1930 8G Class4 PoE 2SFP 124W Switch

PriceData har fulgt prisen på Hewlett Packard Enterprise Aruba Instant On 1930 8G Class4 PoE 2SFP 124W Switch i 173 dage. Laveste pris i perioden er 1.678,29 kr (registreret d. 26. januar 2026), højeste er 1.878 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.742 kr.

Den nuværende pris på 1.864 kr er 7% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for Hewlett Packard Enterprise Aruba Instant On 1930 8G Class4 PoE 2SFP 124W Switch. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for Hewlett Packard Enterprise Aruba Instant On 1930 8G Class4 PoE 2SFP 124W Switch de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.864 kr2 kr (0%)
28. maj 20261.866 kr2 kr (0%)
24. maj 20261.864 kr2 kr (0%)
22. maj 20261.866 kr2 kr (0%)
15. maj 20261.868 kr1 kr (0%)
26. apr. 20261.867 kr11 kr (1%)
25. apr. 20261.878 kr114,85 kr (7%)
22. apr. 20261.763,15 kr2,31 kr (0%)
21. apr. 20261.765,46 kr2,31 kr (0%)
18. apr. 20261.763,15 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret