Gå til hovedindhold

Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti AERO OC 8G - 8 GB GDDR7, PCIe 5.0

GigabyteVideokort og -adaptereEAN: 4719331356040
Pris fra 3.345 krtil 3.939 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 594 kr (15% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti AERO OC 8G - 8 GB GDDR7, PCIe 5.0 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3345 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti 8GB GDDR7 SDRAM
3.345 kr
Til butik
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti 8GB GDDR7 SDRAM billede

Produktinformation

Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti AERO OC 8G - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GV-N506TAERO OC-8GD
EAN: 4719331356040
Varenr.: 1003342301
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE GeForce RTX 5060 Ti AERO OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort
3.724 kr
Til butik
GIGABYTE GeForce RTX 5060 Ti AERO OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti Overclocked (Core clock 2241 MHz / Boost clock 2647 MHz), 4608 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 8GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 128-bit, PCI-Express 5.0 x16 (x8 mode), 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 8-Pins strømstik, anbefalet strømforsyning: 650 Watt, kortlængde: 281mm, PCI-Port bredde: 2 slots, Gigabyte WindForce 3X low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: GV-N506TAERO OC-8GD...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: GV-N506TAERO OC-8GD
EAN: 4719331356040
Varenr.: 3362025
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti AERO OC 8GB Grafikkort - GEEKD.dk
3.799 kr
Til butik
Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti AERO OC 8GB Grafikkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Drømmer du om buttery smooth 1440p gaming uden at sprænge budgettet? 🎮 Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti AERO OC er dit næste gaming-upgrade - overclocked fra fabrikken og klar til at levere førsteklasses ydelse i et stilrent hvidt design. Ingen tweaking nø...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Grafikkort
EAN: 4719331356040
Varenr.: 51210037625168
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti AERO OC 8G - 8 GB GDDR7, PCIe 5.0
-11%3.899 kr
Før 4.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti AERO OC 8G - 8 GB GDDR7, PCIe 5.0
-11%3.919 kr
Før 4.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti 8GB GDDR7 SDRAM
3.939 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti AERO OC 8G - 8 GB GDDR7, PCIe 5.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti AERO OC 8G - 8 GB GDDR7, PCIe 5.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.345 kr3.345 krKøb
2Proshop DK3.724 kr3.724 krKøb
3Geekd3.799 kr3.799 krKøb
4Boligcenter DK3.899 kr3.899 krKøb
5Vivas DK3.919 kr3.998 krKøb
6Ultrashop3.939 kr3.939 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti AERO OC 8G - 8 GB GDDR7, PCIe 5.0

PriceData har fulgt prisen på Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti AERO OC 8G - 8 GB GDDR7, PCIe 5.0 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.345 kr (registreret d. 3. juni 2026), højeste er 3.780 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.523 kr.

Den nuværende pris på 3.345 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 82 prisændringer for Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti AERO OC 8G - 8 GB GDDR7, PCIe 5.0. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 82 prisændringer for Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti AERO OC 8G - 8 GB GDDR7, PCIe 5.0 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20263.345 kr120 kr (3%)
31. maj 20263.465 kr10 kr (0%)
30. maj 20263.475 kr6 kr (0%)
28. maj 20263.469 kr1 kr (0%)
27. maj 20263.468 kr9 kr (0%)
24. maj 20263.477 kr5 kr (0%)
23. maj 20263.472 kr8 kr (0%)
22. maj 20263.480 kr32 kr (1%)
20. maj 20263.512 kr1 kr (0%)
17. maj 20263.513 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret