Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti WINDFORCE OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

Pris fra 4.290 krtil 6.609 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.319 kr (35% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti WINDFORCE OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4290 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE GeForce RTX 5060 Ti WindForce 2 OC - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort
4.290 kr
Til butik
GIGABYTE GeForce RTX 5060 Ti WindForce 2 OC - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti Overclocked (Core clock 2241 MHz / Boost clock 2587 MHz), 4608 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 16GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 128-bit, PCI-Express 5.0 x16 (x8 mode), 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 8-Pins strømstik, anbefalet strømforsyning: 650 Watt, kortlængde: 208mm, PCI-Port bredde: 2 slots, Gigabyte WindForce 2X low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: GV-N506TWF2OC-16GD...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: GV-N506TWF2OC-16GD
EAN: 4719331356064
Varenr.: 3362030
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti Windforce OC 16GB
5.539 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti WINDFORCE OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI
6.038 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti Windforce OC 16GB
6.419 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti WINDFORCE OC 16G Grafikkort - GEEKD.dk
6.609 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti WINDFORCE OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti WINDFORCE OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK4.290 kr4.290 krKøb
2CompuMail DK5.539 kr5.539 krKøb
3CS MEGASTORE DK6.038 kr6.038 krKøb
4Ultrashop6.419 kr6.419 krKøb
5Geekd6.609 kr6.609 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti WINDFORCE OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti WINDFORCE OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.400 kr (registreret d. 14. december 2025), højeste er 6.090 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.797 kr.

Den nuværende pris på 4.290 kr er 13% over normalprisen. Der er registreret 14 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti WINDFORCE OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti WINDFORCE OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
11. mar. 20264.290 kr100 kr (2%)
1. feb. 20264.390 kr31 kr (1%)
31. jan. 20264.359 kr31 kr (1%)
25. jan. 20264.390 kr255 kr (6%)
24. jan. 20264.135 kr224 kr (5%)
22. jan. 20264.359 kr1.731 kr (28%)
21. jan. 20266.090 kr1.731 kr (40%)
20. jan. 20264.359 kr569 kr (15%)
14. jan. 20263.790 kr93 kr (3%)
8. jan. 20263.697 kr19 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret