Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti WINDFORCE OC 8G - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

Pris fra 2.799 krtil 3.479 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 680 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.736 kr 27. maj

Sammenlign priser på Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti WINDFORCE OC 8G - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2799 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE GeForce RTX 5060 Ti WindForce 2 OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort
2.799 kr
Til butik
GIGABYTE GeForce RTX 5060 Ti WindForce 2 OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti Overclocked (Core clock 2241 MHz / Boost clock 2587 MHz), 4608 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 8GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 128-bit, PCI-Express 5.0 x16 (x8 mode), 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 8-Pins strømstik, anbefalet strømforsyning: 650 Watt, kortlængde: 208mm, PCI-Port bredde: 2 slots, Gigabyte WindForce 2X low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: GV-N506TWF2OC-8GD...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: GV-N506TWF2OC-8GD
EAN: 4719331356057
Varenr.: 3362021
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti 8GB GDDR7 SDRAM
2.955 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti WINDFORCE OC 8G - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI
2.965 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti WINDFORCE OC 8GB Grafikkort - GEEKD.dk
3.199 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti 8GB GDDR7 SDRAM
3.479 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti WINDFORCE OC 8G - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti WINDFORCE OC 8G - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.799 kr2.799 krKøb
2CompuMail DK2.955 kr2.955 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.965 kr2.965 krKøb
4Geekd3.199 kr3.199 krKøb
5Ultrashop3.479 kr3.479 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti WINDFORCE OC 8G - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti WINDFORCE OC 8G - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.736 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 3.490 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.165 kr.

Den nuværende pris på 2.799 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 65 prisændringer for Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti WINDFORCE OC 8G - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 65 prisændringer for Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti WINDFORCE OC 8G - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.799 kr62 kr (2%)
28. maj 20262.737 kr1 kr (0%)
27. maj 20262.736 kr1 kr (0%)
13. maj 20262.737 kr56 kr (2%)
6. maj 20262.793 kr256 kr (8%)
15. apr. 20263.049 kr9 kr (0%)
9. apr. 20263.040 kr9 kr (0%)
8. apr. 20263.049 kr107 kr (3%)
7. apr. 20263.156 kr10 kr (0%)
6. apr. 20263.166 kr11 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret