Gå til hovedindhold

Palit Microsystems Palit GeForce RTX 5060 Ti Infinity 3 - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI - boks

Pris fra 4.348 krtil 4.919 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 571 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.180 kr 23. apr.

Sammenlign priser på Palit GeForce RTX 5060 Ti Infinity 3 - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI - boks og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4348 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Palit GeForce RTX 5060 Ti Infinity 3 16GB
4.348 kr
Til butik
Palit GeForce RTX 5060 Ti Infinity 3 16GB billede

Produktinformation

Palit GeForce RTX 5060 Ti Infinity 3 - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCIe 5.0 - 3x DisplayPort, 1x HDMI

Produktspecifikationer

Artikel nr.: NE7506T019T1-GB2061S
EAN: 4710562245189
Varenr.: 1003329783
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Palit GeForce RTX 5060 Ti Infinity 3 - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI - boks
4.433 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Palit GeForce RTX 5060 Ti Infinity 3 16GB
4.869 kr
Til butik
Palit GeForce RTX 5060 Ti Infinity 3 16GB billede

Produktinformation

Palit GeForce RTX 5060 Ti Infinity 3 16GB Oplev kompromisløs gaming med Palit GeForce RTX 5060 Ti Infinity 3 16GB, designet til at levere enestående ydeevne og grafik. Denne grafikkortmodel, med varenummer 4710562245189, er udstyret med avanceret RTX-tekn...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Grafikkort
EAN: 4710562245189
Varenr.: 90387
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort Palit GeForce RTX 5060 Ti Infinity 3 16 GB
-18%4.899 kr
Før 5.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort Palit GeForce RTX 5060 Ti Infinity 3 16 GB
-18%4.919 kr
Før 6.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Palit GeForce RTX 5060 Ti Infinity 3 - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI - boks koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Palit GeForce RTX 5060 Ti Infinity 3 - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI - boks koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.348 kr4.348 krKøb
2CS MEGASTORE DK4.433 kr4.433 krKøb
3Ultrashop4.869 kr4.869 krKøb
4Boligcenter DK4.899 kr4.899 krKøb
5Vivas DK4.919 kr4.988 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Palit GeForce RTX 5060 Ti Infinity 3 - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI - boks

PriceData har fulgt prisen på Palit GeForce RTX 5060 Ti Infinity 3 - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI - boks i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.433 kr (registreret d. 16. december 2025), højeste er 5.979 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.374 kr.

Den nuværende pris på 4.348 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 80 prisændringer for Palit GeForce RTX 5060 Ti Infinity 3 - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI - boks. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 80 prisændringer for Palit GeForce RTX 5060 Ti Infinity 3 - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI - boks de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20264.348 kr23 kr (1%)
29. maj 20264.371 kr24 kr (1%)
28. maj 20264.395 kr1 kr (0%)
26. maj 20264.396 kr48 kr (1%)
24. maj 20264.348 kr23 kr (1%)
23. maj 20264.371 kr24 kr (1%)
22. maj 20264.395 kr23 kr (1%)
20. maj 20264.372 kr24 kr (1%)
16. maj 20264.396 kr24 kr (1%)
15. maj 20264.372 kr24 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret