Gå til hovedindhold

Palit GeForce RTX 5060 Ti White OC, GeForce RTX 5060 Ti, 8 GB, GDDR7, 128 Bit, 7680 x 4320 pixel, PCI Express 5.0

PalitVideokort og -adaptereEAN: 4710562245660
Pris fra 2.786 krtil 4.319 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.533 kr (35% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Palit GeForce RTX 5060 Ti White OC, GeForce RTX 5060 Ti, 8 GB, GDDR7, 128 Bit, 7680 x 4320 pixel, PCI Express 5.0 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2786 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Palit GeForce RTX 5060 Ti White OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort
2.786 kr
Til butik
Palit GeForce RTX 5060 Ti White OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Palit GeForce RTX 5060 Ti White OC - 8GB GDDR7 RAM - 7680 x 4320 - Grafikkort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: NE7506TU19P1-GB2062M
EAN: 4710562245660
Varenr.: 1003530205
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Palit GeForce RTX 5060 Ti White OC, GeForce RTX 5060 Ti, 8 GB, GDDR7, 128 Bit, 7680 x 4320 pixel, PCI Express 5.0
2.814 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Palit GeForce RTX 5060 Ti White OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort
2.814 kr
Til butik
Palit GeForce RTX 5060 Ti White OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti Overclocked (Core clock 2241 MHz / Boost clock 2602 MHz), 4608 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 8GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 128-bit, PCI-Express 5.0 x16 (x8 mode), 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 8-Pins strømstik, anbefalet strømforsyning: 600 Watt, kortlængde: 262.1mm, PCI-Port bredde: 2 slots, Palit Dual low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: NE7506TU19P1-GB2062M - Brighten Your Future: Gaming & Creation: Palit GeForce RTX 5060 Ti White tilbyder klassisk køleeffektivitet i et rent, moderne hvidt design. To 95 mm blæsere sikrer stærk køleydelse med lavt støjniveau, alt sammen i en kompakt 2-slot formfaktor, der er perfekt til små builds. Den holdbare hvide bagplade forbedrer både struktur og stil. Diskret RGB-belysning tilføjer et strejf af elegance, og med Palit Maker-understøttelse kan du frit tilpasse køledækslet - uden at det påvirker garantien. Drevet af NVIDIA Blackwell leverer GeForce RTX 50-serie GPU'er banebrydende AI-funktioner til gamere og skabere.

Produktspecifikationer

Mærke: Palit
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: NE7506TU19P1-GB2062M
EAN: 4710562245660
Varenr.: 3400457
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Palit GeForce RTX 5060 Ti White OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort
3.379 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort Palit GeForce RTX 5060 Ti White OC 8 GB GDDR7
-4%4.299 kr
Før 4.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort Palit GeForce RTX 5060 Ti White OC 8 GB GDDR7
-4%4.319 kr
Før 4.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Palit GeForce RTX 5060 Ti White OC, GeForce RTX 5060 Ti, 8 GB, GDDR7, 128 Bit, 7680 x 4320 pixel, PCI Express 5.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Palit GeForce RTX 5060 Ti White OC, GeForce RTX 5060 Ti, 8 GB, GDDR7, 128 Bit, 7680 x 4320 pixel, PCI Express 5.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.786 kr2.786 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.814 kr2.814 krKøb
3Proshop DK2.814 kr2.814 krKøb
4Ultrashop3.379 kr3.379 krKøb
5Boligcenter DK4.299 kr4.299 krKøb
6Vivas DK4.319 kr4.398 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Palit GeForce RTX 5060 Ti White OC, GeForce RTX 5060 Ti, 8 GB, GDDR7, 128 Bit, 7680 x 4320 pixel, PCI Express 5.0

PriceData har fulgt prisen på Palit GeForce RTX 5060 Ti White OC, GeForce RTX 5060 Ti, 8 GB, GDDR7, 128 Bit, 7680 x 4320 pixel, PCI Express 5.0 i 177 dage. Laveste pris i perioden er 2.786 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 3.644 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.231 kr.

Den nuværende pris på 2.786 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 63 prisændringer for Palit GeForce RTX 5060 Ti White OC, GeForce RTX 5060 Ti, 8 GB, GDDR7, 128 Bit, 7680 x 4320 pixel, PCI Express 5.0. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 63 prisændringer for Palit GeForce RTX 5060 Ti White OC, GeForce RTX 5060 Ti, 8 GB, GDDR7, 128 Bit, 7680 x 4320 pixel, PCI Express 5.0 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.786 kr12 kr (0%)
27. maj 20262.798 kr4 kr (0%)
24. maj 20262.794 kr42 kr (1%)
13. maj 20262.836 kr1 kr (0%)
12. maj 20262.837 kr70 kr (2%)
11. maj 20262.907 kr6 kr (0%)
9. maj 20262.913 kr27 kr (1%)
6. maj 20262.940 kr1 kr (0%)
5. maj 20262.939 kr1 kr (0%)
29. apr. 20262.940 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret