Gå til hovedindhold

PNY Technologies PNY GeForce RTX 5060 Ti 16GB Overclocked - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x8 - 3 x DisplayPort, HDMI - boks

Pris fra 4.584 krtil 5.439 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 855 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.069 kr 16. apr.

Sammenlign priser på PNY GeForce RTX 5060 Ti 16GB Overclocked - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x8 - 3 x DisplayPort, HDMI - boks og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4584 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PNY GeForce RTX 5060 Ti 16GB Overclocked - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x8 - 3 x DisplayPort, HDMI - boks
4.584 kr
Til butik
PNY GeForce RTX 5060 Ti 16GB Overclocked - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x8 - 3 x DisplayPort, HDMI - boks billede

Produktspecifikationer

Kategori: NVIDIA
Farve: 1
Artikel nr.: VCG5060T16DFXPB1-O
EAN: 0751492795072
Varenr.: 24234051
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PNY GeForce RTX 5060 Ti Dual Fan OC - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort
4.584 kr
Til butik
PNY GeForce RTX 5060 Ti Dual Fan OC - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti Overclocked (Core clock 2241 MHz / Boost clock 2692 MHz), 4608 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 16GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 128-bit, PCI-Express 5.0 x16 (x8 mode), 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 8-Pins strømstik, anbefalet strømforsyning: 600 Watt, kortlængde: 245.1mm, PCI-Port bredde: 2 slots, PNY Dual Fan low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: VCG5060T16DFXPB1-O...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: PNY
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: VCG5060T16DFXPB1-O
EAN: 0751492795072
Varenr.: 3365822
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PNY NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti 16GB GDDR7 SDRAM
4.699 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
PNY NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti 16GB GDDR7 SDRAM
5.439 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PNY GeForce RTX 5060 Ti 16GB Overclocked - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x8 - 3 x DisplayPort, HDMI - boks koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PNY GeForce RTX 5060 Ti 16GB Overclocked - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x8 - 3 x DisplayPort, HDMI - boks koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK4.584 kr4.584 krKøb
2Proshop DK4.584 kr4.584 krKøb
3CompuMail DK4.699 kr4.699 krKøb
4Ultrashop5.439 kr5.439 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PNY GeForce RTX 5060 Ti 16GB Overclocked - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x8 - 3 x DisplayPort, HDMI - boks

PriceData har fulgt prisen på PNY GeForce RTX 5060 Ti 16GB Overclocked - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x8 - 3 x DisplayPort, HDMI - boks i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.549 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 4.709 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.096 kr.

Den nuværende pris på 4.584 kr er 12% over normalprisen. Prisen er steget 10% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 55 prisændringer for PNY GeForce RTX 5060 Ti 16GB Overclocked - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x8 - 3 x DisplayPort, HDMI - boks. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 55 prisændringer for PNY GeForce RTX 5060 Ti 16GB Overclocked - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x8 - 3 x DisplayPort, HDMI - boks de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20264.584 kr415 kr (10%)
22. maj 20264.169 kr54 kr (1%)
1. maj 20264.115 kr67 kr (2%)
25. apr. 20264.182 kr67 kr (2%)
23. apr. 20264.115 kr46 kr (1%)
16. apr. 20264.069 kr16 kr (0%)
15. apr. 20264.085 kr112 kr (3%)
14. apr. 20264.197 kr72 kr (2%)
11. apr. 20264.125 kr11 kr (0%)
10. apr. 20264.136 kr21 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret