Gå til hovedindhold

GIGABYTE GeForce RTX 5060 Ti EAGLE MAX OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort

GigabyteVideokort og -adaptereEAN: 4719331356637
Pris fra 3.369 krtil 4.039 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 670 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.099 kr 22. apr.

Sammenlign priser på GIGABYTE GeForce RTX 5060 Ti EAGLE MAX OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3369 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti 8GB GDDR7 SDRAM
3.369 kr
Til butik
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti 8GB GDDR7 SDRAM billede

Produktinformation

Gigabyte EAGLE MAX - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GV-N506TEAGLEMAX OC-8GD
EAN: 4719331356637
Varenr.: 1003492507
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE GeForce RTX 5060 Ti EAGLE MAX OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort
3.492 kr
Til butik
GIGABYTE GeForce RTX 5060 Ti EAGLE MAX OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti Overclocked (Core clock 2241 MHz / Boost clock 2617 MHz), 4608 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 8GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 128-bit, PCI-Express 5.0 x16 (x8 mode), 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 8-Pins strømstik, anbefalet strømforsyning: 650 Watt, kortlængde: 281mm, PCI-Port bredde: 2 slots, Gigabyte WindForce 3X low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: GV-N506TEAGLEMAX OC-8GD...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: GV-N506TEAGLEMAX OC-8GD
EAN: 4719331356637
Varenr.: 3418869
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti EAGLE MAX OC 8G - grafikkort 8 GB GDDR7
-12%3.799 kr
Før 4.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti EAGLE MAX OC 8G - grafikkort 8 GB GDDR7 billede

Produktinformation

Fordele ved grafikkort til gaming og kreativt arbejdeGigabyte GeForce RTX 5060 Ti EAGLE MAX OC 8G leverer solid ydeevne til krævende spil og kreative apps. Med 8 GB GDDR7, høj boost‑frekvens på 2.617 MHz og 4 skærmudgange får du et stærkt kort til høj opløsning og flydende gameplay. Den overclockede udgave og WINDFORCE 3X-køling med tre blæsere hjælper med stabile hastigheder, når du presser systemet.Bygget til moderne pc’erKortet bruger PCI Express 5.0 og understøtter NVIDIA G‑SYNC for jævn visning. Det kan levere op til 7.680 × 4.320 pixels og har 4.608 CUDA-kerner til parallel behandling i understøttede apps. Designet er fuld højde/halv længde i sort og vejer 0,73 kg - nemt at integrere i mange kabinetter.GPU: NVIDIA GeForce RTX 5060 TiCUDA-kerner: 4.608Boost-frekvens: 2.617 MHzVRAM: 8 GB GDDR7, 128-bit, 28 Gbit/sMaks. opløsning: 7.680 × 4.320Skærme: op til 4Udgang: 1 × HDMI 2.1b, 3 × DisplayPort 2.1bInterface: PCI Express 5.0Køling: WINDFORCE 3X, 3 blæsere, aktivTDP: 135 W; Strømstik: 1 × 8‑pin; Anbefalet PSU: 650 WMål: L 28,1 × H 11,5 × D 4,0 cmVægt: 0,73 kgUnderstøttelse: DirectX 12.0, OpenGL 4.6, NVIDIA G‑SYNCOC‑udgave...

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Grafikkort
Vægt: 1.14g
EAN: 4719331356637
Varenr.: 2064221
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti EAGLE MAX OC 8G - grafikkort 8 GB GDDR7
-12%3.819 kr
Før 4.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti 8GB GDDR7 SDRAM
4.039 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE GeForce RTX 5060 Ti EAGLE MAX OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE GeForce RTX 5060 Ti EAGLE MAX OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.369 kr3.369 krKøb
2Proshop DK3.492 kr3.492 krKøb
3Boligcenter DK3.799 kr3.799 krKøb
4Vivas DK3.819 kr3.898 krKøb
5Ultrashop4.039 kr4.039 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE GeForce RTX 5060 Ti EAGLE MAX OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE GeForce RTX 5060 Ti EAGLE MAX OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.099 kr (registreret d. 22. april 2026), højeste er 3.790 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.408 kr.

Den nuværende pris på 3.369 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for GIGABYTE GeForce RTX 5060 Ti EAGLE MAX OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for GIGABYTE GeForce RTX 5060 Ti EAGLE MAX OC - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20263.369 kr82 kr (2%)
27. maj 20263.287 kr13 kr (0%)
24. maj 20263.300 kr2 kr (0%)
23. maj 20263.298 kr11 kr (0%)
9. maj 20263.287 kr94 kr (3%)
8. maj 20263.381 kr87 kr (3%)
26. apr. 20263.294 kr95 kr (3%)
25. apr. 20263.389 kr258 kr (8%)
24. apr. 20263.131 kr32 kr (1%)
22. apr. 20263.099 kr32 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret