Gå til hovedindhold

Grafikkort NVIDIA Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE 8G - 8 GB GDDR7, PCIe 5.0

GigabyteVideokort og -adaptereEAN: 4719331356095
Pris fra 3.229 krtil 3.619 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 390 kr (11% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.197 kr 14. maj

Sammenlign priser på Grafikkort NVIDIA Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE 8G - 8 GB GDDR7, PCIe 5.0 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3229 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti Eagle OC Ice 8GB Hvid
3.229 kr
Til butik
Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti Eagle OC Ice 8GB Hvid billede

Produktinformation

Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE 8G - OC Edition - grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 8 GB GDDR7 - 3 x DisplayPort, HDMI

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GV-N506TEAGLEOC ICE-8GD
EAN: 4719331356095
Varenr.: 1003342306
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE GeForce RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort
3.496 kr
Til butik
GIGABYTE GeForce RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE - 8GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti Overclocked (Core clock 2241 MHz / Boost clock 2617 MHz), 4608 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 8GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 128-bit, PCI-Express 5.0 x16 (x8 mode), 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 8-Pins strømstik, anbefalet strømforsyning: 650 Watt, kortlængde: 215mm, PCI-Port bredde: 2 slots, Gigabyte WindForce 2X low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: GV-N506TEAGLEOC ICE-8GD...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: GV-N506TEAGLEOC ICE-8GD
EAN: 4719331356095
Varenr.: 3362023
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE 8GB Grafikkort - GEEKD.dk
3.581 kr
Til butik
Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE 8GB Grafikkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til buttery smooth 1440p gaming i et hvidt masterpiece? 🎮 RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE er dit ticket til den næste liga af gaming-oplevelser. Med 8GB GDDR7, lynhurtig ray tracing og et minimalistisk hvidt design, der får enhver build til at se profess...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Grafikkort
EAN: 4719331356095
Varenr.: 51210037559632
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort NVIDIA Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE 8G - 8 GB GDDR7, PCIe 5.0
-14%3.599 kr
Før 4.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort NVIDIA Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE 8G - 8 GB GDDR7, PCIe 5.0
-14%3.619 kr
Før 4.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grafikkort NVIDIA Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE 8G - 8 GB GDDR7, PCIe 5.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grafikkort NVIDIA Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE 8G - 8 GB GDDR7, PCIe 5.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.229 kr3.229 krKøb
2Proshop DK3.496 kr3.496 krKøb
3Geekd3.581 kr3.581 krKøb
4Boligcenter DK3.599 kr3.599 krKøb
5Vivas DK3.619 kr3.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grafikkort NVIDIA Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE 8G - 8 GB GDDR7, PCIe 5.0

PriceData har fulgt prisen på Grafikkort NVIDIA Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE 8G - 8 GB GDDR7, PCIe 5.0 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.978 kr (registreret d. 26. december 2025), højeste er 3.654 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.371 kr.

Den nuværende pris på 3.229 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 40 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 77 prisændringer for Grafikkort NVIDIA Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE 8G - 8 GB GDDR7, PCIe 5.0. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 77 prisændringer for Grafikkort NVIDIA Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE 8G - 8 GB GDDR7, PCIe 5.0 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20263.229 kr1 kr (0%)
1. jun. 20263.230 kr2 kr (0%)
31. maj 20263.232 kr5 kr (0%)
30. maj 20263.227 kr10 kr (0%)
29. maj 20263.217 kr3 kr (0%)
27. maj 20263.220 kr15 kr (0%)
25. maj 20263.235 kr7 kr (0%)
24. maj 20263.228 kr2 kr (0%)
23. maj 20263.230 kr20 kr (1%)
22. maj 20263.210 kr10 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret