Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

Pris fra 4.590 krtil 8.236 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 3.646 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.777 kr 25. apr.

Sammenlign priser på Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4590 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE GeForce RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort
4.590 kr
Til butik
GIGABYTE GeForce RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti Overclocked (Core clock 2241 MHz / Boost clock 2617 MHz), 4608 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 16GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 128-bit, PCI-Express 5.0 x16 (x8 mode), 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 8-Pins strømstik, anbefalet strømforsyning: 650 Watt, kortlængde: 215mm, PCI-Port bredde: 2 slots, Gigabyte WindForce 2X low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: GV-N506TEAGLEOC ICE-16GD...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: GV-N506TEAGLEOC ICE-16GD
EAN: 4719331356088
Varenr.: 3362032
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI
5.048 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti 16GB GDDR7 SDRAM
5.719 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE 16G grafikkort - 16 GB GDDR7, PCIe 5.0
-6%5.999 kr
Før 6.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE 16G grafikkort - 16 GB GDDR7, PCIe 5.0
-6%6.019 kr
Før 6.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti 16GB GDDR7 SDRAM
6.619 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE 16G Grafikkort - GEEKD.dk
8.236 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK4.590 kr4.590 krKøb
2CS MEGASTORE DK5.048 kr5.048 krKøb
3CompuMail DK5.719 kr5.719 krKøb
4Boligcenter DK5.999 kr5.999 krKøb
5Vivas DK6.019 kr6.098 krKøb
6Ultrashop6.619 kr6.619 krKøb
7Geekd8.236 kr8.236 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI i 181 dage. Laveste pris i perioden er 3.757 kr (registreret d. 8. december 2025), højeste er 4.932 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.131 kr.

Den nuværende pris på 4.590 kr er 11% over normalprisen. Der er registreret 14 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti EAGLE OC ICE 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. apr. 20264.590 kr51,2 kr (1%)
27. apr. 20264.538,8 kr576,8 kr (15%)
26. apr. 20263.962 kr185 kr (5%)
25. apr. 20263.777 kr596 kr (14%)
22. apr. 20264.373 kr89 kr (2%)
22. mar. 20264.462 kr128 kr (3%)
21. mar. 20264.590 kr128 kr (3%)
14. mar. 20264.462 kr128 kr (3%)
11. mar. 20264.590 kr41 kr (1%)
24. jan. 20264.549 kr79 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret