Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti AERO OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

Pris fra 4.562 krtil 5.629 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.067 kr (19% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti AERO OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4562 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti Aero OC 16GB
4.562 kr
Til butik
Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti Aero OC 16GB billede

Produktinformation

Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti AERO OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GV-N506TAERO OC-16GD
EAN: 4719331356033
Varenr.: 1003342300
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti AERO OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI
4.834 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE GeForce RTX 5060 Ti AERO OC - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort
5.007 kr
Til butik
GIGABYTE GeForce RTX 5060 Ti AERO OC - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti Overclocked (Core clock 2241 MHz / Boost clock 2647 MHz), 4608 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 16GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 128-bit, PCI-Express 5.0 x16 (x8 mode), 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 8-Pins strømstik, anbefalet strømforsyning: 650 Watt, kortlængde: 281mm, PCI-Port bredde: 2 slots, Gigabyte WindForce 3X low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), model nummer: GV-N506TAERO OC-16GD...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: GV-N506TAERO OC-16GD
EAN: 4719331356033
Varenr.: 3362034
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti Aero OC 16 GB
-23%5.299 kr
Før 6.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti Aero OC 16 GB
-23%5.319 kr
Før 6.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti AERO OC 16G Grafikkort - GEEKD.dk
5.629 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti AERO OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti AERO OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.562 kr4.562 krKøb
2CS MEGASTORE DK4.834 kr4.834 krKøb
3Proshop DK5.007 kr5.007 krKøb
4Boligcenter DK5.299 kr5.299 krKøb
5Vivas DK5.319 kr5.388 krKøb
6Geekd5.629 kr5.629 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti AERO OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti AERO OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI i 176 dage. Laveste pris i perioden er 3.867 kr (registreret d. 13. december 2025), højeste er 4.790 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.464 kr.

Den nuværende pris på 4.562 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti AERO OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for Gigabyte GeForce RTX 5060 Ti AERO OC 16G - Grafikkort - GeForce RTX 5060 Ti - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20264.562 kr181 kr (4%)
27. maj 20264.743 kr22 kr (0%)
26. maj 20264.765 kr25 kr (1%)
24. maj 20264.790 kr47 kr (1%)
23. maj 20264.743 kr24 kr (1%)
22. maj 20264.767 kr23 kr (0%)
19. maj 20264.790 kr47 kr (1%)
18. maj 20264.743 kr24 kr (1%)
17. maj 20264.767 kr23 kr (0%)
16. maj 20264.790 kr47 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret