Gå til hovedindhold

GIGABYTE AORUS Z890 TACHYON ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Extended ATX

GIGABYTEBundkortEAN: 4719331870898
Pris fra 4.067 krtil 4.494 kr
2 forhandlere

Prisforskel: 427 kr (10% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.065 kr 28. maj

Sammenlign priser på GIGABYTE AORUS Z890 TACHYON ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Extended ATX og køb billigst

2 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4067 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AORUS Z890 TACHYON ICE Udvidet ATX LGA1851 sokkel Intel Z890
4.067 kr
Til butik
AORUS Z890 TACHYON ICE Udvidet ATX LGA1851 sokkel Intel Z890 billede

Produktinformation

AORUS Z890 TACHYON ICE - Bundkort - udvidet ATX - LGA1851 sokkel - Z890 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB4 - Bluetooth, Wi-Fi 7, 5 Gigabit Ethernet - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: Z890 A TACHYON ICE
EAN: 4719331870898
Varenr.: 1002580000
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE AORUS Z890 TACHYON ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Extended ATX
4.494 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE AORUS Z890 TACHYON ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Extended ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE AORUS Z890 TACHYON ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Extended ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.067 kr4.067 krKøb
2Proshop DK4.494 kr4.494 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE AORUS Z890 TACHYON ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Extended ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE AORUS Z890 TACHYON ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Extended ATX i 179 dage. Laveste pris i perioden er 4.065 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 5.180 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.856 kr.

Den nuværende pris på 4.067 kr er 16% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 80 prisændringer for GIGABYTE AORUS Z890 TACHYON ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Extended ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 80 prisændringer for GIGABYTE AORUS Z890 TACHYON ICE Bundkort - Intel Z890 - Intel LGA1851 socket - DDR5 RAM - Extended ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20264.067 kr2 kr (0%)
28. maj 20264.065 kr3 kr (0%)
25. maj 20264.068 kr6 kr (0%)
23. maj 20264.074 kr5 kr (0%)
22. maj 20264.079 kr5 kr (0%)
9. maj 20264.074 kr5 kr (0%)
30. apr. 20264.069 kr5 kr (0%)
29. apr. 20264.074 kr6 kr (0%)
25. apr. 20264.080 kr18 kr (0%)
24. apr. 20264.098 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret