Gå til hovedindhold

Digitus Dn-651161 Netværksswitch Administreret L2/l3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) Sort, Blå

DigitusHubs og switchesEAN: 4016032490258
Pris fra 3.747 krtil 4.819 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.072 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.299 kr 14. maj

Sammenlign priser på Digitus Dn-651161 Netværksswitch Administreret L2/l3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) Sort, Blå og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3747 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DIGITUS 8-porte Gigabit Ethernet PoE
3.747 kr
Til butik
DIGITUS 8-porte Gigabit Ethernet PoE billede

Produktinformation

DIGITUS - Switch - industriel - L3 - Administreret - 8 x 10/100/1000 (PoE) + 4 x SFP - DIN monterbar på skinne - PoE (200 W)

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Artikel nr.: DN-651161
EAN: 4016032490258
Varenr.: 1001580217
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS - switch - industrial - 8 ports - Managed
3.770 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Digitus Dn-651161 Netværksswitch Administreret L2/l3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) Sort, Blå
3.999 kr
Til butik
Digitus Dn-651161 Netværksswitch Administreret L2/l3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) Sort, Blå billede

Produktinformation

Otte Gigabit-porte plus fire SFP+ 10G-uplinks til kobber og fiber L2/3-administration med QoS, ACL og ARP-inspektion for sikkerhed PoE-understøttelse med 30 W samlet budget, passer til strømsvage enheder Robust metalkabinet, DIN-skinne-montage, IP40, fungerer ved -40 til 80 C Overspændingsbeskyttelse, ERPS, DHCP og IGMP-snooping for stabile netværk...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Switche
Artikel nr.: DN-651161
EAN: 4016032490258
Varenr.: 5020010772
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
DIGITUS Industrial 8+4 10G SFP L2+ Gigabit PoE switch
-2%4.799 kr
Før 4.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
DIGITUS Industrial 8+4 10G SFP L2+ Gigabit PoE switch
-2%4.819 kr
Før 4.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Digitus Dn-651161 Netværksswitch Administreret L2/l3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) Sort, Blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Digitus Dn-651161 Netværksswitch Administreret L2/l3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) Sort, Blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.747 kr3.747 krKøb
2Proshop DK3.770 kr3.770 krKøb
3Dustin DK3.999 kr4.085,25 krKøb
4Boligcenter DK4.799 kr4.799 krKøb
5Vivas DK4.819 kr4.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Digitus Dn-651161 Netværksswitch Administreret L2/l3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) Sort, Blå

PriceData har fulgt prisen på Digitus Dn-651161 Netværksswitch Administreret L2/l3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) Sort, Blå i 165 dage. Laveste pris i perioden er 3.299 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 3.747 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.547 kr.

Den nuværende pris på 3.747 kr er 6% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Digitus Dn-651161 Netværksswitch Administreret L2/l3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) Sort, Blå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Digitus Dn-651161 Netværksswitch Administreret L2/l3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) Sort, Blå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 20263.747 kr428 kr (13%)
15. maj 20263.319 kr20 kr (1%)
14. maj 20263.299 kr414 kr (11%)
13. maj 20263.713 kr34 kr (1%)
11. maj 20263.747 kr34 kr (1%)
1. maj 20263.713 kr169 kr (5%)
10. mar. 20263.544 kr1 kr (0%)
9. mar. 20263.543 kr11 kr (0%)
18. feb. 20263.532 kr7 kr (0%)
13. feb. 20263.525 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret