Gå til hovedindhold

DIGITUS DN-651107 - switch - industrial gigabit - 5 ports - unmanaged

DigitusHubs og switchesEAN: 4016032454472
Pris fra 853 krtil 1.199 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 346 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 852 kr 29. apr.

Sammenlign priser på DIGITUS DN-651107 - switch - industrial gigabit - 5 ports - unmanaged og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 853 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DIGITUS DN-651107 Switch 5-porte Gigabit
853 kr
Til butik
DIGITUS DN-651107 Switch 5-porte Gigabit billede

Produktinformation

DIGITUS DN-651107 - Switch - industriel, gigabit - ikke administreret - 5 x 10/100/1000 - DIN monterbar på skinne

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Artikel nr.: DN-651107
EAN: 4016032454472
Varenr.: 993954430
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS DN-651107 - switch - industrial gigabit - 5 ports - unmanaged
859 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch gigabit - DIGITUS 5 porte, industriel, unmanaged
-2%1.179 kr
Før 1.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch gigabit - DIGITUS 5 porte, industriel, unmanaged billede

Produktinformation

Fordele ved industriel gigabit netværksswitchSkab en stabil kablet forbindelse i krævende miljøer med denne industrielle 5-ports switch fra DIGITUS. Den leverer Gigabit Ethernet på alle porte og er ideel til små netværk, overvågning eller maskininstallationer, hvor driftssikkerhed og enkel opsætning er afgørende. Enheden er uadministreret - tilslut blot kablerne, og netværket er i gang.Bygget til krævende driftDet robuste metalkabinet kan monteres på væg eller DIN-skinne og fungerer i et bredt temperaturområde fra -40 til 85 °C. Med understøttelse af redundant strømforsyning og beskyttelse mod kortslutning, overspænding og omvendt polaritet er den udviklet til kontinuerlig drift i industrielle installationer.Switch-type: UadministreretAntal RJ-45-porte: 5 × Gigabit Ethernet (10/100/1000)Switchkapacitet: 10 Gbit/sMAC-adressetabel: 8.000 posterStore-and-forward: JaFlowkontrol: JaAuto MDI/MDI-X: JaDuplex: Fuld duplexVLAN: NejPoE: NejDriftstemperatur: -40 – 85 °CMTBF: 500.000 tHusmateriale: Metal, farve: SortMontering: Væg- og DIN-skinneUdendørs brug: NejVandalsikring: NejStrøm: DC 18 – 36 V, typisk forbrug 2,76 WStrømbeskyttelse: Kortslutning, overspænding, omvendt polaritetRedundant strømforsyning: UnderstøttesNetværksstandarder: IEEE 802.3, 802.3u, 802.3ab, 802.3xPakkemål: 65 × 165 mm (B × D), vægt 462,5 g, volumen 2.305,88 cm³...

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Switches
Vægt: 0.46g
EAN: 4016032454472
Varenr.: 1912640
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch gigabit - DIGITUS 5 porte, industriel, unmanaged
-2%1.199 kr
Før 1.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS DN-651107 - switch - industrial gigabit - 5 ports - unmanaged koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS DN-651107 - switch - industrial gigabit - 5 ports - unmanaged koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK853 kr853 krKøb
2Proshop DK859 kr898 krKøb
3Boligcenter DK1.179 kr1.179 krKøb
4Vivas DK1.199 kr1.278 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DIGITUS DN-651107 - switch - industrial gigabit - 5 ports - unmanaged

PriceData har fulgt prisen på DIGITUS DN-651107 - switch - industrial gigabit - 5 ports - unmanaged i 118 dage. Laveste pris i perioden er 852 kr (registreret d. 29. april 2026), højeste er 957 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 893 kr.

Den nuværende pris på 853 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 3 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 5 prisændringer for DIGITUS DN-651107 - switch - industrial gigabit - 5 ports - unmanaged. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 5 prisændringer for DIGITUS DN-651107 - switch - industrial gigabit - 5 ports - unmanaged de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. apr. 2026853 kr1 kr (0%)
29. apr. 2026852 kr6 kr (1%)
28. apr. 2026858 kr89 kr (9%)
19. mar. 2026947 kr10 kr (1%)
4. feb. 2026957 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret