Gå til hovedindhold

DIGITUS DN-95317 8-Port Gigabit PoE (80W) Switch 10 Inch Unmanaged

DigitusHubs og switchesEAN: 4016032441038
Pris fra 997 krtil 1.259 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 262 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 890 kr 3. mar.

Sammenlign priser på DIGITUS DN-95317 8-Port Gigabit PoE (80W) Switch 10 Inch Unmanaged og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 997 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DIGITUS Professional DN-95317 Switch 8-porte Gigabit PoE
997 kr
Til butik
DIGITUS Professional DN-95317 Switch 8-porte Gigabit PoE billede

Produktinformation

DIGITUS Professional DN-95317 - Switch - ikke administreret - 8 x 10/100/1000 (PoE) - væg-monterbar - PoE

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Artikel nr.: DN-95317
EAN: 4016032441038
Varenr.: 993311968
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS DN-95317 8-Port Gigabit PoE (80W) Switch 10 Inch Unmanaged
1.013 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Digitus Dn-95317 8-port 10 tommer Poe Switch
-0%1.061 kr
Før 1.061,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Digitus Dn-95317 8-port 10 tommer Poe Switch billede

Produktinformation

8 Gigabit RJ45-porte med PoE+, samlet PoE-budget på 80 W Ikke-administreret design giver plug-and-play-opsætning til kontorer Auto MDI/MDIX på alle porte eliminerer behovet for krydskabler Passer i 10" vægskabe i kompakt rackform, monteringsvinkler medfølger 16 Gbit/s switchkapacitet og 8 k MAC-poster for stabil gennemstrømning...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Switche
Artikel nr.: DN-95317
EAN: 4016032441038
Varenr.: 5011148409
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch DIGITUS 8-port Gigabit PoE, 10" uadministreret
-1%1.239 kr
Før 1.249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch DIGITUS 8-port Gigabit PoE, 10" uadministreret
-1%1.259 kr
Før 1.269 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS DN-95317 8-Port Gigabit PoE (80W) Switch 10 Inch Unmanaged koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS DN-95317 8-Port Gigabit PoE (80W) Switch 10 Inch Unmanaged koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK997 kr997 krKøb
2Proshop DK1.013 kr1.013 krKøb
3Dustin DK1.061 kr1.147,25 krKøb
4Boligcenter DK1.239 kr1.239 krKøb
5Vivas DK1.259 kr1.338 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DIGITUS DN-95317 8-Port Gigabit PoE (80W) Switch 10 Inch Unmanaged

PriceData har fulgt prisen på DIGITUS DN-95317 8-Port Gigabit PoE (80W) Switch 10 Inch Unmanaged i 184 dage. Laveste pris i perioden er 861 kr (registreret d. 9. februar 2026), højeste er 1.028 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 917 kr.

Den nuværende pris på 997 kr er 9% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 47 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 75 prisændringer for DIGITUS DN-95317 8-Port Gigabit PoE (80W) Switch 10 Inch Unmanaged. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 75 prisændringer for DIGITUS DN-95317 8-Port Gigabit PoE (80W) Switch 10 Inch Unmanaged de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026997 kr1 kr (0%)
23. maj 2026996 kr9 kr (1%)
22. maj 20261.005 kr9 kr (1%)
20. maj 2026996 kr9 kr (1%)
19. maj 20261.005 kr31 kr (3%)
14. maj 2026974 kr15 kr (2%)
13. maj 2026989 kr39 kr (4%)
7. maj 20261.028 kr31 kr (3%)
6. maj 2026997 kr1 kr (0%)
5. maj 2026998 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret