Gå til hovedindhold

Digitus Dn-651160 Netværksswitch Administreret L2/l3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Sort, Blå

DigitusHubs og switchesEAN: 4016032490241
Pris fra 2.522 krtil 3.719 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.197 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.234 kr 9. apr.

Sammenlign priser på Digitus Dn-651160 Netværksswitch Administreret L2/l3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Sort, Blå og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2522 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DIGITUS DN-651160 Switch 8-porte Gigabit Ethernet
2.522 kr
Til butik
DIGITUS DN-651160 Switch 8-porte Gigabit Ethernet billede

Produktinformation

DIGITUS DN-651160 - Switch - L3 - Administreret - 8 x Gigabit Ethernet + 4 x SFP+ - DIN monterbar på skinne

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Artikel nr.: DN-651160
EAN: 4016032490241
Varenr.: 1001580216
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Digitus Dn-651160 Netværksswitch Administreret L2/l3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Sort, Blå
2.749 kr
Til butik
Digitus Dn-651160 Netværksswitch Administreret L2/l3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Sort, Blå billede

Produktinformation

Robust metalkabinet med DIN-skinnebeslag til industrielle rack Otte Gigabit-kobberporte og fire SFP+-porte muliggør blandet tilslutning 10G uplink-understøttelse og linkaggregering øger kapaciteten efter behov L2- og L3-routing, inklusive OSPF og RIPng, gør netværksdesign enklere QoS, ARP-inspektion og overspændingsbeskyttelse hjælper med at holde netværk sikre...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Switche
Artikel nr.: DN-651160
EAN: 4016032490241
Varenr.: 5020010771
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS DN-651160 - switch - 8 ports - Managed
3.089 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
DIGITUS DN-651160 Industrial 8+4 10G SFP L2+ Gigabit switch
-16%3.699 kr
Før 4.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
DIGITUS DN-651160 Industrial 8+4 10G SFP L2+ Gigabit switch
-16%3.719 kr
Før 4.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Digitus Dn-651160 Netværksswitch Administreret L2/l3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Sort, Blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Digitus Dn-651160 Netværksswitch Administreret L2/l3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Sort, Blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.522 kr2.522 krKøb
2Dustin DK2.749 kr2.835,25 krKøb
3Proshop DK3.089 kr3.089 krKøb
4Boligcenter DK3.699 kr3.699 krKøb
5Vivas DK3.719 kr3.798 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Digitus Dn-651160 Netværksswitch Administreret L2/l3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Sort, Blå

PriceData har fulgt prisen på Digitus Dn-651160 Netværksswitch Administreret L2/l3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Sort, Blå i 131 dage. Laveste pris i perioden er 2.234 kr (registreret d. 9. april 2026), højeste er 3.401 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.988 kr.

Den nuværende pris på 2.522 kr er 16% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 20% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Digitus Dn-651160 Netværksswitch Administreret L2/l3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Sort, Blå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Digitus Dn-651160 Netværksswitch Administreret L2/l3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Sort, Blå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.522 kr12 kr (0%)
27. maj 20262.534 kr12 kr (0%)
26. maj 20262.546 kr24 kr (1%)
24. maj 20262.570 kr24 kr (1%)
23. maj 20262.594 kr220 kr (8%)
20. maj 20262.814 kr21 kr (1%)
18. maj 20262.835 kr12 kr (0%)
17. maj 20262.847 kr214 kr (7%)
16. maj 20263.061 kr30 kr (1%)
15. maj 20263.031 kr11 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret