Gå til hovedindhold

Blücher rustfri lige rør med muffe - Ø110 mm i længde 2000 mm - AISI304/EN1.4301

BlücherSanitetTIG-svejset kvalitetProfessionelle afløbssystemerEAN: 5705499400724

Blücher EuroPipe afløbsrør i rustfrit stål AISI304 med én muffe og EPDM pakning. TIG-svejset kvalitet til professionelle afløbssystemer med 2000 mm længde. Læs mere

Pris fra 672 krtil 1.244 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 572 kr (46% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Blücher rustfri lige rør med muffe - Ø110 mm i længde 2000 mm - AISI304/EN1.4301 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 672 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Blücher EuroPipe afløbsrør, Ø110 mm, 2000 mm, rustfrit stål
-16%672 kr
Før 799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LIGE RØR Ø110X2000MM AISI304/EN1.4301
711,45 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Blücher EuroPipe afløbsrør 110 mm, 2000 mm. Rustfrit stål
758,75 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Blücher EuroPipe afløbsrør 110 mm, 2000 mm. Rustfrit stål
806 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Blücher EuroPipe afløbsrør, Ø110 mm, 2000 mm, rustfrit stål
825 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Lige rør ø110x2000mm aisi304/en1.4301
855 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Blücher rustfri lige rør med muffe - Ø110 mm i længde 2000 mm - AISI304/EN1.4301
924 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Blücher afløbsrør 110X2000 mm muffe rustfri
1.244 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blücher rustfri lige rør med muffe - Ø110 mm i længde 2000 mm - AISI304/EN1.4301 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blücher rustfri lige rør med muffe - Ø110 mm i længde 2000 mm - AISI304/EN1.4301 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS672 kr672 krKøb
2EL-GROSSISTEN711,45 kr711,45 krKøb
3vvsfittings.dk758,75 kr758,75 krKøb
4Elvvs.dk806 kr806 krKøb
5BilligVVS DK825 kr825 krKøb
6MaintainIt855 kr855 krKøb
7CS MEGASTORE DK924 kr1.123 krKøb
8Proshop DK1.244 kr1.244 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Blücher EuroPipe afløbsrør 110 mm, 2000 mm

Blücher

Blücher EuroPipe afløbsrør i rustfrit stål AISI304 med én muffe og EPDM pakning. TIG-svejset kvalitet til professionelle afløbssystemer med 2000 mm længde.

• afløbsrør
• afløb rør
• blücher rør
• europipe
• rustfrit afløb
• vvs rør
• 110mm rør
• afløbssystem
• drainage
• aisi304
• Professionelle afløbssystemer
• TIG-svejset kvalitet

Beskrivelse

Blücher EuroPipe afløbsrør 110 mm, 2000 mm er et professionelt rustfrit afløbsrør i AISI304 stålkvalitet. Produktet er TIG-svejset og leveres med én muffe og EPDM gummipakning for optimal tætning. Røret har en nyttelængde på 2000 mm og en diameter på 110 mm, hvilket gør det ideelt til professionelle VVS-installationer. Den tyndvæggede konstruktion følger CEN standarden EN 1124 og sikrer lang holdbarhed i afløbssystemer. Blüchers EuroPipe-serie er kendt for sin høje kvalitet og nemme montering, og produktet egner sig til både bolig- og erhvervsinstallationer hvor der stilles krav til korrosionsbestandighed og hygiejne.

Specifikationer

vægt:5,40 kg
længde:2000 mm
pakning:EPDM Gummi
samling:Muffe og nippel
diameter:110 mm
standard:CEN EN 1124
materiale:Rustfrit stål AISI304/EN1.4301
svejsning:TIG-svejset
typenummer:811.200.110
vægtykkelse:1 mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er forskellen på AISI 304 og AISI 316L?

AISI 304 er standard rustfrit stål til normale forhold, mens AISI 316L er syrefast og bruges til mere aggressive miljøer. Dette produkt er AISI 304.

Kan røret bruges til udendørs installation?

Ja, rustfrit stål AISI 304 er velegnet til udendørs brug og tåler danske vejrforhold uden korrosion.

Følger røret danske VVS-standarder?

Ja, Blücher EuroPipe følger CEN standarden EN 1124 og lever op til danske VVS-krav for afløbsrør.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Blücher rustfri lige rør med muffe - Ø110 mm i længde 2000 mm - AISI304/EN1.4301

PriceData har fulgt prisen på Blücher rustfri lige rør med muffe - Ø110 mm i længde 2000 mm - AISI304/EN1.4301 i 176 dage. Laveste pris i perioden er 672 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 799 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 740 kr.

Den nuværende pris på 672 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Blücher rustfri lige rør med muffe - Ø110 mm i længde 2000 mm - AISI304/EN1.4301. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Blücher rustfri lige rør med muffe - Ø110 mm i længde 2000 mm - AISI304/EN1.4301 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026672 kr39,45 kr (6%)
1. jun. 2026711,45 kr39,45 kr (6%)
30. maj 2026672 kr39,45 kr (6%)
24. maj 2026711,45 kr47,3 kr (6%)
23. maj 2026758,75 kr47,3 kr (7%)
21. maj 2026711,45 kr5,45 kr (1%)
20. maj 2026706 kr5,45 kr (1%)
10. maj 2026711,45 kr47,3 kr (6%)
24. apr. 2026758,75 kr19,49 kr (3%)
23. apr. 2026778,24 kr19,49 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret