Gå til hovedindhold

Blücher rustfri lige rør med muffe - Ø75 mm i længde 2000 mm - AISI304/EN1.4301

BlücherSanitetRustfrit AISI304Professionelle VVS-installationerEAN: 5705499400700

Blücher EuroPipe afløbsrør i rustfrit stål AISI304 med 75mm diameter og 2000mm længde. TIG-svejset kvalitet med muffe og EPDM pakning til sikker montering. Læs mere

Pris fra 557,8 krtil 898 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 340,2 kr (38% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Blücher rustfri lige rør med muffe - Ø75 mm i længde 2000 mm - AISI304/EN1.4301 og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 557.8 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Ø 75 x 2000 mm Rør rustfri AISI304/EN1.4301 BLÜCHER
557,8 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Blücher EuroPipe afløbsrør 75 mm, 2000 mm. Rustfrit stål
595 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Lige rør ø75x2000mm aisi304/en1.4301
670 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Blücher EuroPipe afløbsrør, Ø75 mm, 2000 mm, rustfrit stål
749 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Blücher EuroPipe afløbsrør, Ø75 mm, 2000 mm, rustfrit stål
775 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Blücher afløbsrør 75X2000 mm muffe rustfri
888 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Blücher rustfri lige rør med muffe - Ø75 mm i længde 2000 mm - AISI304/EN1.4301
898 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blücher rustfri lige rør med muffe - Ø75 mm i længde 2000 mm - AISI304/EN1.4301 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blücher rustfri lige rør med muffe - Ø75 mm i længde 2000 mm - AISI304/EN1.4301 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN557,8 kr557,8 krKøb
2vvsfittings.dk595 kr595 krKøb
3MaintainIt670 kr670 krKøb
4LavprisVVS749 kr749 krKøb
5BilligVVS DK775 kr775 krKøb
6Proshop DK888 kr1.098 krKøb
7CS MEGASTORE DK898 kr1.097 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Blücher EuroPipe afløbsrør 75 mm, 2000 mm

Blücher

Blücher EuroPipe afløbsrør i rustfrit stål AISI304 med 75mm diameter og 2000mm længde. TIG-svejset kvalitet med muffe og EPDM pakning til sikker montering.

• afløbsrør
• europipe
• rustfrit rør
• vvs rør
• kloakrør
• muffe rør
• aisi304
• blücher rør
• Professionelle VVS-installationer
• Rustfrit AISI304

Beskrivelse

Blücher EuroPipe afløbsrør er et professionelt rustfrit afløbsrør designet til holdbare afløbsinstallationer. Dette 75mm rør i 2000mm længde er fremstillet i rustfrit stål AISI304 og er TIG-svejset for maksimal styrke og tæthed. Røret leveres med én muffe og EPDM gummipakning som sikrer problemfri montering og lang levetid. EuroPipe serien følger CEN standarden EN 112 og er ideelt til både erhvervs- og privat brug hvor der kræves korrosionsbeständig og hygiejnisk afløbsløsning. Den tyndvæggede konstruktion gør røret let at håndtere samtidig med at styrken bevares.

Specifikationer

vægt:3,70 kg
længde:2000 mm
pakning:EPDM gummi
samling:Muffe og spidsende
diameter:75 mm
standard:CEN EN 112
materiale:Rustfrit stål AISI304
svejsning:TIG-svejset
nyttelængde:2000 mm
vægtykkelse:1 mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er forskellen på AISI304 og AISI316L?

AISI304 er standardkvalitet rustfrit stål egnet til normale miljøer, mens AISI316L er syrefast stål til mere aggressive miljøer som nær kysten.

Kan røret bruges til både indendørs og udendørs?

Ja, det rustfri stål AISI304 kan bruges både indendørs og udendørs, men ved meget aggressive miljøer anbefales AISI316L.

Hvad inkluderer leveringen?

Røret leveres med én muffe og EPDM pakning. Spidsenden indsættes i muffen på næste rør.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Blücher rustfri lige rør med muffe - Ø75 mm i længde 2000 mm - AISI304/EN1.4301

PriceData har fulgt prisen på Blücher rustfri lige rør med muffe - Ø75 mm i længde 2000 mm - AISI304/EN1.4301 i 176 dage. Laveste pris i perioden er 552,5 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 595 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 579 kr.

Den nuværende pris på 557,8 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Blücher rustfri lige rør med muffe - Ø75 mm i længde 2000 mm - AISI304/EN1.4301. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Blücher rustfri lige rør med muffe - Ø75 mm i længde 2000 mm - AISI304/EN1.4301 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026557,8 kr37,2 kr (6%)
23. maj 2026595 kr37,2 kr (7%)
10. maj 2026557,8 kr16,2 kr (3%)
8. maj 2026574 kr21 kr (4%)
7. maj 2026595 kr21 kr (4%)
30. apr. 2026574 kr21 kr (4%)
29. apr. 2026595 kr21 kr (4%)
25. apr. 2026574 kr14 kr (2%)
4. apr. 2026588 kr3 kr (1%)
31. mar. 2026591 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret