Gå til hovedindhold

Listan be quiet! Dark Power Pro 13 1300W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Titanium - AC 115-240 V - 1300 Watt - aktiv PFC - Europa - sort

ListanComputer – strømforsyningerEAN: 4260052189368
Pris fra 2.313 krtil 2.729 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 416 kr (15% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på be quiet! Dark Power Pro 13 1300W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Titanium - AC 115-240 V - 1300 Watt - aktiv PFC - Europa - sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2313 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! Dark Power Pro 13 1300W 1300Watt 80 PLUS Titanium
2.313 kr
Til butik
be quiet! Dark Power Pro 13 1300W 1300Watt 80 PLUS Titanium billede

Produktinformation

be quiet! Dark Power Pro 13 1300W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Titanium - AC 115-240 V - 1300 watt - aktiv PFC - Europa - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Listan
Artikel nr.: BN331
EAN: 4260052189368
Varenr.: 1001153694
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! Dark Power Pro 13 1300W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Titanium - AC 115-240 V - 1300 Watt - aktiv PFC - Europa - sort
2.497 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Be Quiet! Dark Power Pro 13 ATX-strømforsyning, 1300 W
2.551 kr
Til butik
Be Quiet! Dark Power Pro 13 ATX-strømforsyning, 1300 W billede

Produktinformation

Dark Power Pro 13-strømforsyninger tilbyder 80 PLUS Titanium-ydeevne, ydeevne i verdensklasse og ATX 3.0-kompatibilitet til nye grafikkort. Dark, Power Pro 13-strømforsyninger, tilbyder 80 PLUS Titanium-ydeevne, ydeevne i verdensklasse og ATX 3.0-kompatibilitet til nye grafikkort. 80 PLUS Titanium-effektivitet (op til 94,4 %), ATX 3.0-strømforsyning understøtter PCIe 5.0-grafikkort og grafikkort med 6+2-pin-stik, Kan håndtere høje effektbelastninger, Fuldstændig digital styring og aktiv ensretter + full bridge LLC-teknologi for mere stabilt signal, Avanceret og patenteret Silent Wings-blæser til næsten lydløs drift under normal belastning, Overclocking-knap til at vælge mellem seks 12 V-spændingslinjer og en massiv 12 V-spændingslinje, Aluminiumshus og modulære, individuelt flettede kabler, 10 års garanti fra producenten, Funktioner: Effekt: 1300 W (+5V: 25 A, +3,3V: 25 A, +12V1: 35 A, +12V2: 35 A, +12V3: 40 A, +12V4: 40 A, +12V5: 55 A, +12V6: 55 A, -12V: 0,5 A, +5Vsb: 3,5 A), 80 Plus Titanium-certificeret, Modularitet: fuldt ud modulær, Blæserstørrelse: 135 mm, Beskyttelse: OTP/OCP/OPP/SCP/OVP/UVP/SIP, Størrelse: 200 x 150 x 86 mm, Vægt: 2,41 kg, Tilslutninger: 1 x ATX 20+4-pin, 1 x CPU P4+4, 1 x CPU P8, 6 x GPU PCIe 6+2-pin, 5 x PATA, 16 x SATA, 1300 W ATX-strømforsyning, 80 PLUS Titanium, Modulær, 135 mm blæser, 10 års garanti fra producenten, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: Strømforsyning / PSU
EAN: 4260052189368
Varenr.: C69793
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! Dark Power Pro 13 - 1300W Strømforsyning - 1300 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Titanium certified
2.623 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
be quiet! Dark Power Pro 13 1300W - ATX 3.0 strømforsyning, 80 PLUS Titanium
-27%2.699 kr
Før 3.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
be quiet! Dark Power Pro 13 1300W - ATX 3.0 strømforsyning, 80 PLUS Titanium
-27%2.719 kr
Før 3.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
be quiet! Dark Power Pro 13 1300W 1300Watt 80 PLUS Titanium
2.729 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Dark Power Pro 13 1300W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Titanium - AC 115-240 V - 1300 Watt - aktiv PFC - Europa - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Dark Power Pro 13 1300W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Titanium - AC 115-240 V - 1300 Watt - aktiv PFC - Europa - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.313 kr2.313 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.497 kr2.497 krKøb
3Teknikproffset DK2.551 kr2.620 krKøb
4Proshop DK2.623 kr2.623 krKøb
5Boligcenter DK2.699 kr2.699 krKøb
6Vivas DK2.719 kr2.788 krKøb
7Ultrashop2.729 kr2.729 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! Dark Power Pro 13 1300W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Titanium - AC 115-240 V - 1300 Watt - aktiv PFC - Europa - sort

PriceData har fulgt prisen på be quiet! Dark Power Pro 13 1300W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Titanium - AC 115-240 V - 1300 Watt - aktiv PFC - Europa - sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.313 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 3.250 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.848 kr.

Den nuværende pris på 2.313 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 59 prisændringer for be quiet! Dark Power Pro 13 1300W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Titanium - AC 115-240 V - 1300 Watt - aktiv PFC - Europa - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 59 prisændringer for be quiet! Dark Power Pro 13 1300W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Titanium - AC 115-240 V - 1300 Watt - aktiv PFC - Europa - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20262.313 kr46 kr (2%)
21. maj 20262.359 kr159 kr (6%)
15. maj 20262.518 kr1 kr (0%)
13. maj 20262.519 kr1 kr (0%)
11. maj 20262.518 kr1 kr (0%)
10. maj 20262.519 kr1 kr (0%)
9. maj 20262.518 kr1 kr (0%)
8. maj 20262.519 kr1 kr (0%)
6. maj 20262.518 kr1 kr (0%)
26. apr. 20262.519 kr53 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret