Gå til hovedindhold

be quiet! SFX-L Power 600W Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified

Pris fra 1.048 krtil 1.289 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 241 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.007 kr 5. mar.

Sammenlign priser på be quiet! SFX-L Power 600W Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1048 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! SFX-L Power 600W 600Watt 80 PLUS Gold
1.048 kr
Til butik
be quiet! SFX-L Power 600W 600Watt 80 PLUS Gold billede

Produktinformation

be quiet! SFX-L Power 600W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.4/ SFX12V 3.3 - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 600 watt - aktiv PFC - Europa - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Listan
Artikel nr.: BN239
EAN: 4260052187135
Varenr.: 993934506
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! SFX-L Power 600W Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified
1.060 kr
Til butik
be quiet! SFX-L Power 600W Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), SFX 12V Version 3.3 / ATX 2.4, 80 Plus Gold, 120 mm blæser, aktiv PFC, kabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 6 x 5 pins SATA / 3 x 4 pins PATA /1 x 20+4 pins ATX / 1 x (4+4) pins CPU, fuld modulær, low noise - 14.5 dB ved 50 % load, 600 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: BN239
EAN: 4260052187135
Varenr.: 2915831
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
be quiet! SFX-L Power 600W - 80Plus Gold PSU - GEEKD.dk
1.145 kr
Til butik
be quiet! SFX-L Power 600W - 80Plus Gold PSU - GEEKD.dk billede

Produktinformation

be quiet! SFX L Power enhed til strømforsyning 600 W 20+4 pin ATX Sort be quiet! SFX L Power. Total effekt: 600 W, Vekselstrømsindgangsspænding: 100 - 240 V, Maksimal strøm: 650 W. Motherboard, strømstik: 20+4 pin ATX, Længde på strømkabel på bundkort: 30...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: PSU
EAN: 4260052187135
Varenr.: 51628397068624
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
be quiet! SFX-L Power 600W 600Watt 80 PLUS Gold
1.289 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! SFX-L Power 600W Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! SFX-L Power 600W Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.048 kr1.048 krKøb
2Proshop DK1.060 kr1.060 krKøb
3Geekd1.145 kr1.145 krKøb
4Ultrashop1.289 kr1.289 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! SFX-L Power 600W Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på be quiet! SFX-L Power 600W Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified i 165 dage. Laveste pris i perioden er 938 kr (registreret d. 29. januar 2026), højeste er 1.092 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.051 kr.

Den nuværende pris på 1.048 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 46 prisændringer for be quiet! SFX-L Power 600W Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 46 prisændringer for be quiet! SFX-L Power 600W Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.048 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.049 kr1 kr (0%)
20. maj 20261.048 kr4 kr (0%)
9. maj 20261.044 kr21 kr (2%)
8. maj 20261.023 kr1 kr (0%)
7. maj 20261.024 kr1 kr (0%)
6. maj 20261.023 kr1 kr (0%)
3. maj 20261.024 kr1 kr (0%)
28. apr. 20261.023 kr1 kr (0%)
27. apr. 20261.024 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret