Gå til hovedindhold

Inter-Tech Argus SFX-300W 82+ Strømforsyning - 300 Watt - 80 mm - ATX - 80 Plus White certified

Pris fra 279 krtil 389 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 110 kr (28% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Inter-Tech Argus SFX-300W 82+ Strømforsyning - 300 Watt - 80 mm - ATX - 80 Plus White certified og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 279 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Argus SFX-300W 82+ 300Watt
279 kr
Til butik
Argus SFX-300W 82+ 300Watt billede

Produktinformation

Argus SFX-300W 82+ - Strømforsyning (intern) - SFX12V - AC 110-240 V - 300 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 88882153
EAN: 4260455640381
Varenr.: 991865840
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Inter-Tech Argus SFX-300W 82+ Strømforsyning - 300 Watt - 80 mm - ATX - 80 Plus White certified
292 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning SFX 300 W - Argus SFX-300W 82+
349 kr
Til butik
Strømforsyning SFX 300 W - Argus SFX-300W 82+ billede

Produktinformation

Argus SFX-300W 82+ - Strømforsyning (intern) - SFX12V - AC 110-240 V - 300 Watt - aktiv PFCGenereltEnhedstype: Strømforsyning - aktiv Power Factor Correction (PFC) - internPSU formfaktor: SFXSpecifikationsoverensstemmelse: SFX12VStrømenhedDetaljer om strømudgangskonnektorer: 1 x strøm 24 pin ATX med aftagelig 4 pin sektion | 1 x effekt ATX12V 4-pin stik | 3 x 15 pin Serial ATA strøm | 2 x 4-PIN intern strøm | 1 x 4-PIN mini-strømforsyningsforbinder | 1 x 8 pin PCI Express-strøm med aftagelig 2 pin sektionEffektivitet: 82%+Indgangspænding: AC 110-240 VOutput Current: +3.3V - 8 A | +5V - 8 A | +12V1 - 11 A | +12V2 - 11 A | -12V - 0.3 A | +5VSB - 2.5 AStrømkapacitet: 300 WattUdgangspænding: +3.3+5±12 VDiverseEgenskaber: Beskyttelse mod overstrømkortslutnings beskyttelseikke-modulærKølesystem: 80 mm ventilatorProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti - 2 årMål og vægtBredde: 12.5 cmDybde: 10 cmHøjde: 6.35 cmVægt: 810 g...

Produktspecifikationer

Mærke: Inter-Tech
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 1.07g
EAN: 4260455640381
Varenr.: 1840025
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning SFX 300 W - Argus SFX-300W 82+
369 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Argus SFX-300W 82+ 300Watt
389 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inter-Tech Argus SFX-300W 82+ Strømforsyning - 300 Watt - 80 mm - ATX - 80 Plus White certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inter-Tech Argus SFX-300W 82+ Strømforsyning - 300 Watt - 80 mm - ATX - 80 Plus White certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK279 kr279 krKøb
2Proshop DK292 kr331 krKøb
3Boligcenter DK349 kr349 krKøb
4Vivas DK369 kr438 krKøb
5Ultrashop389 kr389 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Inter-Tech Argus SFX-300W 82+ Strømforsyning - 300 Watt - 80 mm - ATX - 80 Plus White certified

PriceData har fulgt prisen på Inter-Tech Argus SFX-300W 82+ Strømforsyning - 300 Watt - 80 mm - ATX - 80 Plus White certified i 184 dage. Laveste pris i perioden er 242 kr (registreret d. 14. februar 2026), højeste er 292 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 283 kr.

Den nuværende pris på 279 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 63 prisændringer for Inter-Tech Argus SFX-300W 82+ Strømforsyning - 300 Watt - 80 mm - ATX - 80 Plus White certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 63 prisændringer for Inter-Tech Argus SFX-300W 82+ Strømforsyning - 300 Watt - 80 mm - ATX - 80 Plus White certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026279 kr4 kr (1%)
29. maj 2026283 kr2 kr (1%)
27. maj 2026281 kr3 kr (1%)
26. maj 2026284 kr5 kr (2%)
25. maj 2026279 kr4 kr (1%)
24. maj 2026283 kr2 kr (1%)
23. maj 2026281 kr2 kr (1%)
22. maj 2026279 kr3 kr (1%)
21. maj 2026282 kr2 kr (1%)
20. maj 2026284 kr5 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret