Gå til hovedindhold

Sharkoon SilentStorm SFX 500 Gold Strømforsyning - 500 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified

Pris fra 829 krtil 1.159 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 330 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 828 kr 14. maj

Sammenlign priser på Sharkoon SilentStorm SFX 500 Gold Strømforsyning - 500 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 829 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Sharkoon SilentStorm SFX 500 Gold 500Watt
829 kr
Til butik
Sharkoon SilentStorm SFX 500 Gold 500Watt billede

Produktinformation

Sharkoon SilentStorm SFX 500 Gold - Strømforsyning (intern) - SFX12V/SFX-L12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 500 Watt - aktiv PFC - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Sharkoon
Artikel nr.: 4044951016419
EAN: 4044951016419
Varenr.: 989735519
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sharkoon SilentStorm SFX 500 Gold Strømforsyning - 500 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified
854 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Sharkoon SilentStorm SFX 500 W - modulær strømforsyning 80+ Gold
-1%1.139 kr
Før 1.149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sharkoon SilentStorm SFX 500 W - modulær strømforsyning 80+ Gold billede

Produktinformation

Stabil og kompakt strømforsyning til pc-byggeriSharkoon SilentStorm SFX 500 W er en modulær SFX-strømforsyning designet til kompakte builds, hvor pladsen er knap, men kravene til pålidelig strøm er høje. Med 500 W effekt og 80+ Gold effektivitet får du en solid base til gaming- og arbejds-pc’er i SFX-kabinetter.Fleksibel kabelføring og ryddeligt setupDen modulære opbygning gør det let at bruge kun de kabler, du har brug for, så luftgennemstrømningen forbedres, og kabinettet ser mere ryddeligt ud. Et stort kølehjul på toppen sørger for stabil køling under belastning.Type: SFX strømforsyningEffekt: 500 WOpbygning: ModulærEffektivitet: 80+ GoldBrand: SharkoonModel: SilentStorm...

Produktspecifikationer

Mærke: Sharkoon
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 1.6g
EAN: 4044951016419
Varenr.: 2164493
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sharkoon SilentStorm SFX 500 W - modulær strømforsyning 80+ Gold
-1%1.159 kr
Før 1.169 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sharkoon SilentStorm SFX 500 Gold Strømforsyning - 500 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sharkoon SilentStorm SFX 500 Gold Strømforsyning - 500 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK829 kr829 krKøb
2Proshop DK854 kr893 krKøb
3Boligcenter DK1.139 kr1.139 krKøb
4Vivas DK1.159 kr1.238 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sharkoon SilentStorm SFX 500 Gold Strømforsyning - 500 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på Sharkoon SilentStorm SFX 500 Gold Strømforsyning - 500 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified i 170 dage. Laveste pris i perioden er 724 kr (registreret d. 17. februar 2026), højeste er 829 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 818 kr.

Den nuværende pris på 829 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Sharkoon SilentStorm SFX 500 Gold Strømforsyning - 500 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Sharkoon SilentStorm SFX 500 Gold Strømforsyning - 500 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026829 kr1 kr (0%)
14. maj 2026828 kr1 kr (0%)
24. feb. 2026829 kr105 kr (15%)
17. feb. 2026724 kr105 kr (13%)
28. jan. 2026829 kr1 kr (0%)
25. jan. 2026828 kr1 kr (0%)
19. jan. 2026829 kr1 kr (0%)
17. jan. 2026828 kr1 kr (0%)
16. jan. 2026829 kr1 kr (0%)
16. dec. 2025828 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret