Gå til hovedindhold

FSP Group FSP SFX PRO 450-50SAC Strømforsyning - 450 Watt - 80 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified

Pris fra 433 krtil 559 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 126 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 394 kr 12. mar.

Sammenlign priser på FSP SFX PRO 450-50SAC Strømforsyning - 450 Watt - 80 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 433 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
FSP SFX PRO FSP450-50SAC 450Watt 80 PLUS Bronze
433 kr
Til butik
FSP SFX PRO FSP450-50SAC 450Watt 80 PLUS Bronze billede

Produktinformation

FSP SFX PRO FSP450-50SAC - Strømforsyning (intern) - SFX12V 3.3 - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 450 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Mærke: FSP Group
Artikel nr.: PPA450AA00
EAN: 4713224522123
Varenr.: 998889235
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
FSP SFX PRO 450-50SAC Strømforsyning - 450 Watt - 80 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified
452 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning SFX - FSP Group SFX PRO 450 W 80 PLUS Bronze
-5%519 kr
Før 549 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning SFX - FSP Group SFX PRO 450 W 80 PLUS Bronze billede

Produktinformation

FSP SFX PRO FSP450-50SAC - Strømforsyning (intern) - SFX12V 3.3 - 80 PLUS Bronze - AC 100-240 V - 450 Watt - aktiv PFCGenereltEnhedstype: Strømforsyning - aktiv Power Factor Correction (PFC) - internPSU formfaktor: SFXSpecifikationsoverensstemmelse: SFX12V 3.3Strømenhed80 PLUS certificering: 80 PLUS BronzeDetaljer om strømudgangskonnektorer: 1 x strøm 24 pin ATX med aftagelig 4 pin sektion | 2 x 2 x 6 pin PCI Express power | 3 x 15 pin Serial ATA strøm | 3 x 4-PIN intern strømEffektivitet: 85%Indgangspænding: AC 100-240 VMax. elektrisk strøm: 37.5 ANødvendig frekvens: 50 - 60 HzOutput Current: +3.3V - 16 A | +5V - 16 A | +12V - 37.5 A | +5VSB - 2.5 A | -12V - 0.3 AStrømkapacitet: 450 WattUdgangspænding: +3.3+5±12 VDiverseEgenskaber: Beskyttelse mod overophedningbeskyttelse mod overstrømoverspændingsbeskyttelseoverbelastningsbeskyttelsekortslutnings beskyttelseriffelleje-køleblæserKølesystem: 80 mm ventilatorMTBF (forventet tid mellem fejl): 100,000 timerProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti - 3 årMål og vægtBredde: 12.5 cmDybde: 10 cmHøjde: 6.3 cmVægt: 1.22 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: FSP Group
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 1.3g
EAN: 4713224522123
Varenr.: 1813578
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning SFX - FSP Group SFX PRO 450 W 80 PLUS Bronze
-5%539 kr
Før 569 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
FSP SFX PRO FSP450-50SAC 450Watt 80 PLUS Bronze
559 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad FSP SFX PRO 450-50SAC Strømforsyning - 450 Watt - 80 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad FSP SFX PRO 450-50SAC Strømforsyning - 450 Watt - 80 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK433 kr433 krKøb
2Proshop DK452 kr491 krKøb
3Boligcenter DK519 kr519 krKøb
4Vivas DK539 kr608 krKøb
5Ultrashop559 kr559 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for FSP SFX PRO 450-50SAC Strømforsyning - 450 Watt - 80 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified

PriceData har fulgt prisen på FSP SFX PRO 450-50SAC Strømforsyning - 450 Watt - 80 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified i 140 dage. Laveste pris i perioden er 394 kr (registreret d. 12. marts 2026), højeste er 486 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 439 kr.

Den nuværende pris på 433 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 51 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for FSP SFX PRO 450-50SAC Strømforsyning - 450 Watt - 80 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for FSP SFX PRO 450-50SAC Strømforsyning - 450 Watt - 80 mm - ATX - 80 Plus Bronze certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026433 kr6 kr (1%)
27. maj 2026427 kr6 kr (1%)
26. maj 2026433 kr7 kr (2%)
25. maj 2026426 kr7 kr (2%)
24. maj 2026433 kr8 kr (2%)
23. maj 2026425 kr7 kr (2%)
22. maj 2026432 kr1 kr (0%)
21. maj 2026433 kr6 kr (1%)
20. maj 2026427 kr6 kr (1%)
19. maj 2026433 kr7 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret