Gå til hovedindhold

Fortron FSP Vita GM Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified

Pris fra 922 krtil 1.179 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 257 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 893 kr 13. maj

Sammenlign priser på FSP Vita GM Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 922 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
FSP Vita GM 1000W Strømforsyning Modular 1000Watt
922 kr
Til butik
FSP Vita GM 1000W Strømforsyning Modular 1000Watt billede

Produktinformation

FSP Vita GM - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Gold - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 1000 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Mærke: FSP Group
Artikel nr.: PPA10A4002
EAN: 4713224529610
Varenr.: 1002197946
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
FSP Vita GM Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified
954 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 1000 W - Fortron FSP VITA GM, fuldmodulær, sort
-2%1.149 kr
Før 1.169 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning ATX 1000 W - Fortron FSP VITA GM, fuldmodulær, sort billede

Produktinformation

Effektiv ATX strømforsyning til kraftige PC-bygFortron FSP VITA GM på 1000 W leverer stabil strøm til gaming-pc’er og arbejdsstationer. Den fuldmodulære opbygning gør det nemt at holde kabinettet ryddeligt med kun de kabler, du behøver. En 12 cm blæser med aktiv køling og HYB-leje sikrer pålidelig drift, mens 80 PLUS Gold-effektivitet op til 90% hjælper med at udnytte strømmen optimalt.Fordele ved fuldmodulær ATX strømforsyningVITA GM følger ATX 3.1 og EPS 2.92 og er designet til moderne PC-komponenter. Du får 20+4 pin ATX til bundkort, 4 stk. 6+2 pin PCIe til grafikkort, 8 SATA-strømstik og praktiske kabellængder til fleksibel montage. Indbyggede beskyttelser mod under-/overspænding, overstrøm, overbelastning, kortslutning og overophedning giver ro i sindet.Formfaktor: ATX, fuldmodulærSamlet effekt: 1.000 WEffektivitet: Op til 90 %, 80 PLUS GoldATX-version: 3.1, EPS-version: 2.92Blæser: 12 cm, 1 stk., topmonteret, aktiv køling, HYB-lejeIndgangsspænding: 100 – 240 V, 50/60 HzIndgangsstrøm: 12–6 A+12 V: 83,33 A (1.000 W samlet)+3,3 V og +5 V: 100 W samlet (maks. 20 A hver)+5Vsb: 3 A (15 W), -12 V: 0,3 A (3,6 W)Stik: 20+4 pin ATX, 1× CPU 4+4 pin, 4× PCIe 6+2 pin, 8× SATA, 4× MolexKabellængder: ATX 60 cm, CPU 70 cm, SATA 50 cmMål (H × B × D): 8,6 × 15,0 × 14,0 cmFormål: PCBeskyttelser: Underspænding, overspænding, overstrøm, overeffekt, kortslutning, overophedning...

Produktspecifikationer

Mærke: Fortron
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 3.08g
EAN: 4713224529610
Varenr.: 1922946
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 1000 W - Fortron FSP VITA GM, fuldmodulær, sort
-2%1.169 kr
Før 1.189 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
FSP Vita GM 1000W Strømforsyning Modular 1000Watt
1.179 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad FSP Vita GM Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad FSP Vita GM Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK922 kr922 krKøb
2Proshop DK954 kr993 krKøb
3Boligcenter DK1.149 kr1.149 krKøb
4Vivas DK1.169 kr1.248 krKøb
5Ultrashop1.179 kr1.179 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for FSP Vita GM Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på FSP Vita GM Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified i 185 dage. Laveste pris i perioden er 812 kr (registreret d. 3. marts 2026), højeste er 946 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 888 kr.

Den nuværende pris på 922 kr er 4% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for FSP Vita GM Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for FSP Vita GM Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026922 kr2 kr (0%)
24. maj 2026920 kr26 kr (3%)
23. maj 2026946 kr18 kr (2%)
22. maj 2026928 kr11 kr (1%)
15. maj 2026939 kr37 kr (4%)
14. maj 2026902 kr9 kr (1%)
13. maj 2026893 kr27 kr (3%)
10. maj 2026920 kr1 kr (0%)
9. maj 2026919 kr107 kr (13%)
3. mar. 2026812 kr16 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret