Gå til hovedindhold

be quiet! Dark Power 13 ATX 3.0 - 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Titanium certified

Pris fra 2.128 krtil 2.339 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 211 kr (9% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.056 kr 13. apr.

Sammenlign priser på be quiet! Dark Power 13 ATX 3.0 - 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Titanium certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2128 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! Dark Power 13 1000Watt 80 PLUS Titanium
2.128 kr
Til butik
be quiet! Dark Power 13 1000Watt 80 PLUS Titanium billede

Produktinformation

be quiet! Dark Power 13 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Titanium - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Listan
Artikel nr.: BN335
EAN: 4260052189405
Varenr.: 1000962779
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
be quiet! Dark Power 13 1000W, PC power supply (black, 5x PCIe, cable management, 1000 watts) PSU - GEEKD.dk
2.245 kr
Til butik
be quiet! Dark Power 13 1000W, PC power supply (black, 5x PCIe, cable management, 1000 watts) PSU - GEEKD.dk billede

Produktinformation

be quiet! Dark Power 13 enhed til strømforsyning 1000 W 20+4 pin ATX ATX Sort be quiet! Dark Power 13. Total effekt: 1000 W, Vekselstrømsindgangsspænding: 100 - 240 V, Maksimal strøm: 1100 W. Motherboard, strømstik: 20+4 pin ATX, Længde på strømkabel på b...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: PSU
EAN: 4260052189405
Varenr.: 51628401197392
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! Dark Power 13 ATX 3.0 - 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Titanium certified
2.249 kr
Til butik
be quiet! Dark Power 13 ATX 3.0 - 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Titanium certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX 3.0, længde: 175mm, 80 Plus Titanium, 135mm blæser med zero RPM fan mode teknologi og fluid dynamic bearing blæser, aktiv PFC, kabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 16 pins til grafikkort (PCI Express 5.0 ready) / 13 x 5 pins SATA / 3 x 4 pins Molex / 1 x 24 pins ATX / 1 x 4+4 pins CPU, fuld modulær & tynde sleeved kabler, 1000 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: BN335
EAN: 4260052189405
Varenr.: 3134980
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
be quiet! Dark Power 13 Power Supply
2.339 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Dark Power 13 ATX 3.0 - 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Titanium certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Dark Power 13 ATX 3.0 - 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Titanium certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.128 kr2.128 krKøb
2Geekd2.245 kr2.245 krKøb
3Proshop DK2.249 kr2.249 krKøb
4Ultrashop2.339 kr2.339 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! Dark Power 13 ATX 3.0 - 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Titanium certified

PriceData har fulgt prisen på be quiet! Dark Power 13 ATX 3.0 - 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Titanium certified i 184 dage. Laveste pris i perioden er 1.915 kr (registreret d. 20. januar 2026), højeste er 2.229 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.137 kr.

Den nuværende pris på 2.128 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 50 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 72 prisændringer for be quiet! Dark Power 13 ATX 3.0 - 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Titanium certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 72 prisændringer for be quiet! Dark Power 13 ATX 3.0 - 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Titanium certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20262.128 kr4 kr (0%)
23. maj 20262.132 kr3 kr (0%)
22. maj 20262.135 kr3 kr (0%)
1. maj 20262.132 kr19 kr (1%)
29. apr. 20262.113 kr1 kr (0%)
27. apr. 20262.112 kr15 kr (1%)
26. apr. 20262.097 kr41 kr (2%)
13. apr. 20262.056 kr76 kr (4%)
30. mar. 20262.132 kr1 kr (0%)
26. mar. 20262.133 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret