Gå til hovedindhold

be quiet! Dark Power 14 Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Titanium certified

Pris fra 1.567 krtil 1.949 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 382 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.452 kr 28. mar.

Sammenlign priser på be quiet! Dark Power 14 Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Titanium certified og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1567 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! Dark Power 14 850Watt 80 PLUS Titanium
1.567 kr
Til butik
be quiet! Dark Power 14 850Watt 80 PLUS Titanium billede

Produktinformation

be quiet! Dark Power 14 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Titanium - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Listan
Artikel nr.: BP019EU
EAN: 4260052192016
Varenr.: 1003682269
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! Dark Power 14 Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Titanium certified
1.648 kr
Til butik
be quiet! Dark Power 14 Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Titanium certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Titanium, Cybenetics: Titanium effektivitet, 140mm blæser fluid dynamic leje, kabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 13 x 5 pins SATA / 2 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 1 x 4+4 pins CPU1 x 8 pins CPU, fuld modulær og sleeved kabler, kabler, farve: sort, 850 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: BP019EU
EAN: 4260052192016
Varenr.: 3415037
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
be quiet! Dark Power 14 - 850 W ATX strømforsyning, 80 Plus Titanium, fuld modulær - Sort
1.899 kr
Til butik
be quiet! Dark Power 14 - 850 W ATX strømforsyning, 80 Plus Titanium, fuld modulær - Sort billede

Produktinformation

Stærk og stilren ATX strømforsyning til din PCbe quiet! Dark Power 14 leverer 850 W stabil strøm til krævende PC-byg, gaming og kreative arbejdsstationer. Den fuldt modulære opbygning gør kabelstyring nem og ryddelig, mens den store 13,5 cm ventilator giver aktiv køling med lavt lydniveau. Med 80 Plus Titanium effektivitet udnyttes energien optimalt.Bygget til performance og pålidelighedStrømforsyningen er ATX 3.1/EPS 2.92-kompatibel og har fire separate +12 V-skinner, omfattende beskyttelser mod over-/underspænding, overstrøm, kortslutning, overbelastning og overophedning. MTBF på 100.000 timer understøtter lang drift, og en lydsvag drift på kun 16 dB bidrager til et behageligt arbejdsmiljø.Fleksibel tilslutningSom fuld modulær PSU får du de kabler, du har brug for: 20+4 pin ATX til bundkort, CPU 4+4/EPS 8-pin, PCIe (6+2) og 12-pin samt op til 13 SATA-stik og 4-pin periferi. Ideel til moderne grafikkort og flere lagringsdrev.Formfaktor: ATXEffekt: 850 W (peak 950 W)Effektivitet: 80 Plus Titanium, op til 93,8 %Køling: 1 × 13,5 cm aktiv ventilator, 0–2.100 o/minStøjniveau: 16 dB+12 V-skinner: 4 (30 A/35 A)Indgang: 100–240 V, 50/60 Hz, PF 0,98Tilslutninger: 20+4 pin ATX, CPU 4+4/EPS 8-pin, 4 × PCIe 6+2, 1 × PCIe 12-pin, 13 × SATA, 2 × MolexKabeltype: Fuld modulærDriftstemp.: 0–40 °CMål (H × B × D): 8,6 × 15 × 17,5 cmVægt: 2,2 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Be Quiet!
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 4.45g
EAN: 4260052192016
Varenr.: 2011875
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
be quiet! Dark Power 14 - 850 W ATX strømforsyning, 80 Plus Titanium, fuld modulær - Sort
1.919 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
be quiet! Dark Power 14 850Watt 80 PLUS Titanium
1.949 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Dark Power 14 Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Titanium certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Dark Power 14 Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Titanium certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.567 kr1.567 krKøb
2Proshop DK1.648 kr1.648 krKøb
3Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
4Vivas DK1.919 kr1.998 krKøb
5Ultrashop1.949 kr1.949 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! Dark Power 14 Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Titanium certified

PriceData har fulgt prisen på be quiet! Dark Power 14 Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Titanium certified i 165 dage. Laveste pris i perioden er 1.452 kr (registreret d. 7. marts 2026), højeste er 1.779 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.528 kr.

Den nuværende pris på 1.567 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for be quiet! Dark Power 14 Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Titanium certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for be quiet! Dark Power 14 Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Titanium certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.567 kr103 kr (7%)
26. maj 20261.464 kr1 kr (0%)
6. maj 20261.465 kr27 kr (2%)
29. mar. 20261.492 kr40 kr (3%)
28. mar. 20261.452 kr327 kr (18%)
27. mar. 20261.779 kr327 kr (23%)
7. mar. 20261.452 kr31 kr (2%)
5. mar. 20261.483 kr1 kr (0%)
26. feb. 20261.484 kr109 kr (7%)
4. jan. 20261.593 kr22 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret