Gå til hovedindhold

Listan be quiet! Dark Power 14 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Titanium - Cybenetics Titanium - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - Europa - sort

ListanComputer – strømforsyningerEAN: 4260052192023
Pris fra 1.791 krtil 2.189 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 398 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.680 kr 4. apr.

Sammenlign priser på be quiet! Dark Power 14 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Titanium - Cybenetics Titanium - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - Europa - sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1791 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! Dark Power 14 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Titanium - Cybenetics Titanium - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - Europa - sort
1.791 kr
Til butik
be quiet! Dark Power 14 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Titanium - Cybenetics Titanium - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - Europa - sort billede

Produktspecifikationer

Mærke: Be-Quiet!
Kategori: PC/Server strømforsyning
Farve: 1
Artikel nr.: BP020EU
EAN: 4260052192023
Varenr.: 24865637
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! Dark Power 14 1000Watt 80 PLUS Titanium
1.829 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! Dark Power 14 Strømforsyning - 1000 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Titanium certified
2.047 kr
Til butik
be quiet! Dark Power 14 Strømforsyning - 1000 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Titanium certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Titanium, Cybenetics: Titanium effektivitet, 140mm blæser fluid dynamic leje, kabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 13 x 5 pins SATA / 2 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 1 x 4+4 pins CPU1 x 8 pins CPU, fuld modulær og sleeved kabler, kabler, farve: sort, 1000 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: BP020EU
EAN: 4260052192023
Varenr.: 3415008
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning be quiet! Dark Power 14 1000 W 80 PLUS Titanium
-13%2.099 kr
Før 2.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning be quiet! Dark Power 14 1000 W 80 PLUS Titanium
-12%2.119 kr
Før 2.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
be quiet! Dark Power 14 1000Watt 80 PLUS Titanium
2.189 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Dark Power 14 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Titanium - Cybenetics Titanium - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - Europa - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Dark Power 14 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Titanium - Cybenetics Titanium - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - Europa - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.791 kr1.791 krKøb
2CompuMail DK1.829 kr1.829 krKøb
3Proshop DK2.047 kr2.047 krKøb
4Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
5Vivas DK2.119 kr2.188 krKøb
6Ultrashop2.189 kr2.189 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! Dark Power 14 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Titanium - Cybenetics Titanium - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - Europa - sort

PriceData har fulgt prisen på be quiet! Dark Power 14 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Titanium - Cybenetics Titanium - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - Europa - sort i 147 dage. Laveste pris i perioden er 1.680 kr (registreret d. 4. april 2026), højeste er 2.099 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.935 kr.

Den nuværende pris på 1.791 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 57 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for be quiet! Dark Power 14 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Titanium - Cybenetics Titanium - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - Europa - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for be quiet! Dark Power 14 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Titanium - Cybenetics Titanium - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - Europa - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.791 kr9 kr (1%)
28. maj 20261.800 kr29 kr (2%)
25. maj 20261.829 kr29 kr (2%)
24. maj 20261.800 kr8 kr (0%)
23. maj 20261.808 kr20 kr (1%)
22. maj 20261.828 kr1 kr (0%)
21. maj 20261.829 kr8 kr (0%)
20. maj 20261.837 kr47 kr (2%)
18. maj 20261.884 kr4 kr (0%)
6. maj 20261.888 kr49 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret