Gå til hovedindhold

be quiet! Straight Power 12 Platinum 1200W ATX3.0, PC power supply (black, 2x 12VHPWR, 4x PCIe, cable management, 1200 watts) PSU - GEEKD.dk

Pris fra 1.707 krtil 2.119 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 412 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.498 kr 8. mar.

Sammenlign priser på be quiet! Straight Power 12 Platinum 1200W ATX3.0, PC power supply (black, 2x 12VHPWR, 4x PCIe, cable management, 1200 watts) PSU - GEEKD.dk og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1707 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! Straight Power 12 1200Watt 80 PLUS Platinum
1.707 kr
Til butik
be quiet! Straight Power 12 1200Watt 80 PLUS Platinum billede

Produktinformation

be quiet! Straight Power 12 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Platinum - AC 110-240 V - 1200 watt - aktiv PFC - Europa - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Listan
Artikel nr.: BN339
EAN: 4260052189443
Varenr.: 1001347249
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
be quiet! Straight Power 12 Platinum 1200W ATX3.0, PC power supply (black, 2x 12VHPWR, 4x PCIe, cable management, 1200 watts) PSU - GEEKD.dk
1.775 kr
Til butik
be quiet! Straight Power 12 Platinum 1200W ATX3.0, PC power supply (black, 2x 12VHPWR, 4x PCIe, cable management, 1200 watts) PSU - GEEKD.dk billede

Produktinformation

be quiet! Straight Power 12 enhed til strømforsyning 1200 W 20+4 pin ATX ATX Sort be quiet! Straight Power 12. Total effekt: 1200 W, Vekselstrømsindgangsspænding: 110 - 240 V, Maksimal strøm: 1270 W. Motherboard, strømstik: 20+4 pin ATX, Længde på strømka...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: PSU
EAN: 4260052189443
Varenr.: 51628398641488
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! Straight Power 12 Platinum 1200W Strømforsyning - 1200 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified
1.845 kr
Til butik
be quiet! Straight Power 12 Platinum 1200W Strømforsyning - 1200 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.0, 80 plus Platinum, 135mm blæser , aktiv PFC, kabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 2 x 12VHPWR pins til grafikkort (PCI Express 5.0 ready) / 6 x 5 pins SATA / 1 x 24 (20+4) pins ATX, fuld modulær og sleeved kabler, kabler, farve: sort, 1200 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: BN339
EAN: 4260052189443
Varenr.: 3176268
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Be Quiet! Straight Power 12 1200w Atx 80+ Platinum Strømforsyning
-0%1.936 kr
Før 1.936,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
be quiet! Straight Power 12 1200Watt 80 PLUS Platinum
2.119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Straight Power 12 Platinum 1200W ATX3.0, PC power supply (black, 2x 12VHPWR, 4x PCIe, cable management, 1200 watts) PSU - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Straight Power 12 Platinum 1200W ATX3.0, PC power supply (black, 2x 12VHPWR, 4x PCIe, cable management, 1200 watts) PSU - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.707 kr1.707 krKøb
2Geekd1.775 kr1.775 krKøb
3Proshop DK1.845 kr1.845 krKøb
4Dustin DK1.936 kr2.022,25 krKøb
5Ultrashop2.119 kr2.119 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! Straight Power 12 Platinum 1200W ATX3.0, PC power supply (black, 2x 12VHPWR, 4x PCIe, cable management, 1200 watts) PSU - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på be quiet! Straight Power 12 Platinum 1200W ATX3.0, PC power supply (black, 2x 12VHPWR, 4x PCIe, cable management, 1200 watts) PSU - GEEKD.dk i 186 dage. Laveste pris i perioden er 1.498 kr (registreret d. 8. marts 2026), højeste er 1.823 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.735 kr.

Den nuværende pris på 1.707 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 59 prisændringer for be quiet! Straight Power 12 Platinum 1200W ATX3.0, PC power supply (black, 2x 12VHPWR, 4x PCIe, cable management, 1200 watts) PSU - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 59 prisændringer for be quiet! Straight Power 12 Platinum 1200W ATX3.0, PC power supply (black, 2x 12VHPWR, 4x PCIe, cable management, 1200 watts) PSU - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20261.707 kr10 kr (1%)
8. maj 20261.717 kr8 kr (0%)
6. maj 20261.709 kr40 kr (2%)
5. maj 20261.669 kr105 kr (7%)
25. apr. 20261.564 kr105 kr (6%)
14. apr. 20261.669 kr6 kr (0%)
2. apr. 20261.675 kr8 kr (0%)
1. apr. 20261.667 kr10 kr (1%)
26. mar. 20261.657 kr10 kr (1%)
25. mar. 20261.667 kr28 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret