Gå til hovedindhold

ASUS TUF Gaming - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt

ASUSComputer – strømforsyningerEAN: 4711081786412
Pris fra 899 krtil 1.474 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 575 kr (39% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS TUF Gaming - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 899 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING 1000G Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
-14%899 kr
Før 1.048 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS TUF GAMING 1000G Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, 135mm blæser med zero RPM mode teknologi og Dual Ball leje, aktiv PFC, kabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 5 x 5 pins SATA / 4 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde/sleeved kabler, kabler, farve: sort, 1000 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: 90YE00S1-B0NA00
EAN: 4711081786412
Varenr.: 3146505
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF Gaming 1000Watt 80 PLUS Gold
1.095 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS TUF GAMING 1000W 80+ Gold Fully Modular ATX 3.0 PSU - GEEKD.dk
1.189 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING 1000W 80+ Gold Fully Modular ATX 3.0 PSU - GEEKD.dk billede

Produktinformation

ASUS TUF Gaming 1000W Gold enhed til strømforsyning 20+4 pin ATX ATX Sort ASUS TUF Gaming 1000W Gold. Total effekt: 1000 W, Vekselstrømsindgangsspænding: 100 - 240 V, Kombineret effekt (+3,3 V): 130 W. Motherboard, strømstik: 20+4 pin ATX, Længde på strøm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: PSU
EAN: 4711081786412
Varenr.: 51247894659408
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF Gaming - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt
1.203 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS TUF Gaming 1000W Gold PSU
1.226 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS TUF Gaming 1000W Gold - fuldt modulær ATX strømforsyning (sort)
-18%1.229 kr
Før 1.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS TUF Gaming 1000W Gold - fuldt modulær ATX strømforsyning (sort)
-18%1.249 kr
Før 1.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS TUF Gaming 1000Watt 80 PLUS Gold
1.349 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Tuf Gaming 1000w Atx 80+ Gold Strømforsyning
1.374 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS TUF Gaming 1000W ATX-strømforsyning, 1000 W
1.474 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF Gaming - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF Gaming - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK899 kr938 krKøb
2CompuMail DK1.095 kr1.095 krKøb
3Geekd1.189 kr1.189 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.203 kr1.203 krKøb
5Komplett DK1.226 kr1.226 krKøb
6Boligcenter DK1.229 kr1.229 krKøb
7Vivas DK1.249 kr1.328 krKøb
8Ultrashop1.349 kr1.349 krKøb
9Dustin DK1.374 kr1.460,25 krKøb
10Teknikproffset DK1.474 kr1.533 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF Gaming - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF Gaming - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt i 183 dage. Laveste pris i perioden er 899 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 1.294 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.196 kr.

Den nuværende pris på 899 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 24% den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 66 prisændringer for ASUS TUF Gaming - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 66 prisændringer for ASUS TUF Gaming - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1000 Watt de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026899 kr149 kr (14%)
8. maj 20261.048 kr49 kr (4%)
7. maj 20261.097 kr92 kr (8%)
6. maj 20261.189 kr8 kr (1%)
5. maj 20261.181 kr1 kr (0%)
4. maj 20261.182 kr13 kr (1%)
3. maj 20261.195 kr12 kr (1%)
28. apr. 20261.183 kr2 kr (0%)
25. apr. 20261.185 kr41 kr (3%)
24. apr. 20261.226 kr18 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret