Gå til hovedindhold

ASUS TUF GAMING 1000G - White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

ASUSComputer – strømforsyningerEAN: 4711387275993
Pris fra 1.167 krtil 1.719 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 552 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.132 kr 7. maj

Sammenlign priser på ASUS TUF GAMING 1000G - White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1167 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING 1000G - White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
1.167 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING 1000G - White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, 135mm blæser med zero RPM mode teknologi og Dual Ball leje, aktiv PFC, kabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 5 x 5 pins SATA / 4 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde/sleeved kabler, kabler, farve: sort, 1000 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: 90YE00S5-B0NA00
EAN: 4711387275993
Varenr.: 3239216
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF Gaming 1000Watt 80 PLUS Gold
1.239 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS TUF GAMING 1000W WHITE Edition 80+ Gold Fully Modular ATX 3.0 PSU - GEEKD.dk
1.363 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING 1000W WHITE Edition 80+ Gold Fully Modular ATX 3.0 PSU - GEEKD.dk billede

Produktinformation

ASUS TUF Gaming 1000W Gold White Edition enhed til strømforsyning 20+4 pin ATX ATX Hvid ASUS TUF Gaming 1000W Gold White Edition. Total effekt: 1000 W, Vekselstrømsindgangsspænding: 100 - 240 V, Strømkorrektionsfaktor (PFC): Aktiv. Motherboard, strømstik:...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: PSU
EAN: 4711387275993
Varenr.: 51247899443536
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX - ASUS TUF Gaming 1000W Gold White Edition
-15%1.699 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX - ASUS TUF Gaming 1000W Gold White Edition
-15%1.719 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING 1000G - White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING 1000G - White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.167 kr1.167 krKøb
2CompuMail DK1.239 kr1.239 krKøb
3Geekd1.363 kr1.363 krKøb
4Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
5Vivas DK1.719 kr1.798 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF GAMING 1000G - White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF GAMING 1000G - White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 185 dage. Laveste pris i perioden er 1.132 kr (registreret d. 7. maj 2026), højeste er 1.428 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.236 kr.

Den nuværende pris på 1.167 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 49 prisændringer for ASUS TUF GAMING 1000G - White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 49 prisændringer for ASUS TUF GAMING 1000G - White Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.167 kr4 kr (0%)
28. maj 20261.171 kr4 kr (0%)
27. maj 20261.167 kr5 kr (0%)
22. maj 20261.162 kr3 kr (0%)
21. maj 20261.165 kr1 kr (0%)
20. maj 20261.166 kr5 kr (0%)
19. maj 20261.171 kr19 kr (2%)
14. maj 20261.152 kr4 kr (0%)
13. maj 20261.148 kr13 kr (1%)
12. maj 20261.161 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret