Gå til hovedindhold

ASUS TUF GAMING Bronze 650 EVO 2026 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified

AsusEAN: 4711636170550
Pris fra 442 krtil 569 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 127 kr (22% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS TUF GAMING Bronze 650 EVO 2026 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 442 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF-GAMING-650B-EVO 650Watt 80 PLUS Bronze
442 kr
Til butik
ASUS TUF-GAMING-650B-EVO 650Watt 80 PLUS Bronze billede

Produktinformation

ASUS TUF Gaming EVO - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Bronze - Cybenetics Silver - AC 100-240 V - 650 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90YE00D6-B0NA00
EAN: 4711636170550
Varenr.: 1003859631
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING Bronze 650 EVO 2026 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified
-7%530 kr
Før 569 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS TUF GAMING Bronze 650 EVO 2026 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Bronze, 120mm blæser Dual Ball leje, kabler: 2 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 4 x 5 pins SATA / 2 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 1 x 4+4 pins CPU, fuld modulærfarve: sort, 650 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: 90YE00D6-B0NA00
EAN: 4711636170550
Varenr.: 3436885
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS TUF Gaming 650B Evo - 650 W fuldt modulær ATX strømforsyning, sort
-27%549 kr
Før 749 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS TUF Gaming 650B Evo - 650 W fuldt modulær ATX strømforsyning, sort billede

Produktinformation

Stabil strøm til din gaming‑PCASUS TUF Gaming 650B Evo leverer 650 W på en stærk +12 V‑skinne og er skabt til pålidelige PC‑byg med høje krav. Den fuldt modulære kabelføring giver et rent byggeri og nem kabelstyring, mens den aktive PFC og avancerede beskyttelser mod overstrøm, overspænding, kortslutning og mere bidrager til sikker drift.Effektiv og gennemtænkt ATX strømforsyningStrømforsyningen er i ATX‑format med version 3.1 og 80 Plus Bronze‑effektivitet. En topplaceret, aktivt kølet blæser med DBB‑leje holder temperaturen i skak. Den er ideel til formålet “PC” og kommer med de kabler, du skal bruge til bundkort, CPU, PCIe og drev.Formfaktor: ATX, version 3.1Samlet effekt: 650 W+12 V maks. strøm: 54,16 A (samlet effekt 650 W)+5 V / +3,3 V kombineret: 80 W+5 Vsb: 3 A (15 W), −12 V: 0,3 A (3,6 W)Indgangsspænding: 100 – 240 VKøling: Aktiv, 1 blæser (topplacering), DBB‑lejeEffektivitet: 80 Plus BronzePFC: AktivMTBF: 120.000 timerKabelføring: Fuldt modulærStik: 20+4 pin ATX, CPU 4+4 pin, 2× PCIe 6+2 pin, 4× SATA, 2× MolexKabellængder: ATX 50 cm, CPU 65 cm, SATA 120/400 mm, Molex 120/400 mmMål (H × B × D): 8,6 × 14 × 15 cmVægt: 1,25 kgFarve: SortSikkerhedsfunktioner: Overstrøm, overspænding, underspænding, overeffekt, overophedning, kortslutningMedfølgende kabler: CPU, PCIe, Peripheral (Molex), SATA...

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2.29g
EAN: 4711636170550
Varenr.: 2079291
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS TUF Gaming 650B Evo - 650 W fuldt modulær ATX strømforsyning, sort
-26%569 kr
Før 769 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING Bronze 650 EVO 2026 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING Bronze 650 EVO 2026 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK442 kr442 krKøb
2Proshop DK530 kr569 krKøb
3Boligcenter DK549 kr549 krKøb
4Vivas DK569 kr648 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF GAMING Bronze 650 EVO 2026 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF GAMING Bronze 650 EVO 2026 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified i 119 dage. Laveste pris i perioden er 442 kr (registreret d. 3. juni 2026), højeste er 569 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 533 kr.

Den nuværende pris på 442 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 21% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for ASUS TUF GAMING Bronze 650 EVO 2026 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for ASUS TUF GAMING Bronze 650 EVO 2026 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Bronze certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026442 kr81 kr (15%)
28. maj 2026523 kr3 kr (1%)
27. maj 2026520 kr3 kr (1%)
24. maj 2026523 kr1 kr (0%)
23. maj 2026524 kr4 kr (1%)
22. maj 2026520 kr2 kr (0%)
20. maj 2026522 kr29 kr (5%)
19. maj 2026551 kr3 kr (1%)
18. maj 2026554 kr3 kr (1%)
17. maj 2026557 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret