Gå til hovedindhold

ASUS ROG Rapture GT-AXE11000 - Trådløs router 4-port switch - 1GbE, 2.5GbE - WAN-porte: 2 - Wi-Fi 6E - Multi-Band

ASUSBroer og routereEAN: 4711081137207
Pris fra 1.998 krtil 3.149 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 1.151 kr (37% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS ROG Rapture GT-AXE11000 - Trådløs router 4-port switch - 1GbE, 2.5GbE - WAN-porte: 2 - Wi-Fi 6E - Multi-Band og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1998 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG Rapture GT-AXE11000 Trådløs router
1.998 kr
Til butik
ASUS ROG Rapture GT-AXE11000 Trådløs router billede

Produktinformation

ASUS ROG Rapture GT-AXE11000 - Trådløs router 4-port switch - 1GbE, 2.5GbE - WAN-porte: 2 - Wi-Fi 6E - Multi-Band

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90IG06E0-MO1R00
EAN: 4711081137207
Varenr.: 1000261449
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG Rapture GT-AXE11000 - Trådløs router 4-port switch - 1GbE, 2.5GbE - WAN-porte: 2 - Wi-Fi 6E - Multi-Band
2.076 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS ROG Rapture GT-AXE11000 Trådløs router Desktop
2.177 kr
Til butik
ASUS ROG Rapture GT-AXE11000 Trådløs router Desktop billede

Produktinformation

Anslutningsteknik: Trådlös, kabelansluten, Datalänkprotokoll: Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, 2.5 Gigabit Ethernet, 802.11ax, Frekvensband: 2,4 GHz/5 GHz/6 GHz, Funktioner: DMZ-port, wake on LAN (WOL), IGMP snooping, Syslog-stöd, MAC-adressfiltrering, stöd för IPv6, överordnad kontroll, Quality of Service (QoS), dubbla WAN-anslutningar, DHCP-server, Samba-stöd, FTP-server, portbefordran, bandbreddskontroll, Apple Time M, Gränssnitt: WAN: 1 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 | LAN: 4 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 | USB 3.0: 2 x | WAN / LAN: 1 x 2.5GBase-T - RJ-45, Kapacitet: Gästnätverk: 9, Krypteringsalgoritm: WPS, Modell: Skrivbordsmodell, Nätverks/transportprotokoll: PPTP, L2TP, FTP, DHCP, DDNS, Processor: 1 x 1.8 GHz, Protokoll för administration på distans: SSH, Service och support: Begränsad garanti - 3 år, Standarder som följs: IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, UPnP, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, Statusindikatorer: Strömförsörjning, WAN, LAN, USB, WPS, Wi-Fi, Typ av enhet: Trådlös router - 4-ports-switch (inbyggd), Verifieringsmetod: RADIUS.

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Routere
EAN: 4711081137207
Varenr.: C62497
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASUS ROG Rapture GT-AXE11000 trådløs router - Wi‑Fi 6E, 2,5GbE
-21%2.199 kr
Før 2.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASUS ROG Rapture GT-AXE11000 trådløs router - Wi‑Fi 6E, 2,5GbE
-21%2.219 kr
Før 2.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ROG Rapture GT-AXE11000 Trådløs router
2.349 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ROG GT-AXE11000 (EU+UK) Router - GEEKD.dk
2.425 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS Rapture GT-AXE11000 -Wi-Fi 6E - DualWAN - 4-Port switch - Wireless router Wi-Fi 6
2.551 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Asus ROG Rapture GT-AXE11000 Trådløs router AX11000
3.149 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Rapture GT-AXE11000 - Trådløs router 4-port switch - 1GbE, 2.5GbE - WAN-porte: 2 - Wi-Fi 6E - Multi-Band koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Rapture GT-AXE11000 - Trådløs router 4-port switch - 1GbE, 2.5GbE - WAN-porte: 2 - Wi-Fi 6E - Multi-Band koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.998 kr1.998 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.076 kr2.076 krKøb
3Teknikproffset DK2.177 kr2.236 krKøb
4Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
5Vivas DK2.219 kr2.288 krKøb
6Ultrashop2.349 kr2.349 krKøb
7Geekd2.425 kr2.425 krKøb
8Proshop DK2.551 kr2.551 krKøb
9Av-Cables DK3.149 kr3.149 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG Rapture GT-AXE11000 - Trådløs router 4-port switch - 1GbE, 2.5GbE - WAN-porte: 2 - Wi-Fi 6E - Multi-Band

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG Rapture GT-AXE11000 - Trådløs router 4-port switch - 1GbE, 2.5GbE - WAN-porte: 2 - Wi-Fi 6E - Multi-Band i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.998 kr (registreret d. 17. april 2026), højeste er 2.562 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.368 kr.

Den nuværende pris på 1.998 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 57 prisændringer for ASUS ROG Rapture GT-AXE11000 - Trådløs router 4-port switch - 1GbE, 2.5GbE - WAN-porte: 2 - Wi-Fi 6E - Multi-Band. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 57 prisændringer for ASUS ROG Rapture GT-AXE11000 - Trådløs router 4-port switch - 1GbE, 2.5GbE - WAN-porte: 2 - Wi-Fi 6E - Multi-Band de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.998 kr6 kr (0%)
3. maj 20262.004 kr6 kr (0%)
17. apr. 20261.998 kr270 kr (12%)
8. apr. 20262.268 kr26 kr (1%)
7. apr. 20262.294 kr12 kr (1%)
6. apr. 20262.306 kr12 kr (1%)
21. mar. 20262.318 kr4 kr (0%)
14. mar. 20262.314 kr4 kr (0%)
12. mar. 20262.318 kr16 kr (1%)
10. mar. 20262.334 kr25 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret