Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS Rapture GT-BE98 -Wi-Fi 7 - 6-Port switch - 2-PortWAN - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)

ASUSTeK COMPUTERBroer og routereEAN: 4711387079461
Pris fra 4.162 krtil 6.222 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 2.060 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.834 kr 27. apr.

Sammenlign priser på ASUS Rapture GT-BE98 -Wi-Fi 7 - 6-Port switch - 2-PortWAN - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4162 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG Rapture GT-BE98 Trådløs router
4.162 kr
Til butik
ASUS ROG Rapture GT-BE98 Trådløs router billede

Produktinformation

ASUS ROG Rapture GT-BE98 - Trådløs router 6-ports switch - 10GbE, 5GbE, 2.5GbE, 802.11be - WAN-porte: 2 Quad-Band

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90IG08F0-MO9A0V
EAN: 4711387079461
Varenr.: 1001664947
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ROG Rapture GT-BE98 (EU+UK) WiFi 7 Quad-band Gaming Router - GEEKD.dk
4.489 kr
Til butik
ASUS ROG Rapture GT-BE98 (EU+UK) WiFi 7 Quad-band Gaming Router - GEEKD.dk billede

Produktinformation

ASUS ROG Rapture GT-BE98 trådløs router 10 Gigabit Ethernet Quad-band (2.4 GHz / 5 GHz-1 / 5 GHz-2 / 6 GHz) Sort ASUS ROG Rapture GT-BE98. Wi-Fi-bånd: Quad-band (2.4 GHz / 5 GHz-1 / 5 GHz-2 / 6 GHz), Bedste Wi-Fi standard: Wi-Fi 7 (802.11be), WLAN dataove...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Router
EAN: 4711387079461
Varenr.: 51247954067792
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS Rapture GT-BE98 -Wi-Fi 7 - 6-Port switch - 2-PortWAN - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)
4.545 kr
Til butik
ASUS Rapture GT-BE98 -Wi-Fi 7 - 6-Port switch - 2-PortWAN - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) billede

Produktinformation

Trådløs router der leverer lav latenstid til gamere og krævende brugere med avanceret trafikprioritering, solid sikkerhed og AiMesh-understøttelse for udvidet dækning og færre døde zoner. Trådløs standard: IEEE 802.11be (Wi-Fi 7) Bånd: 2,4 GHz (1 bånd) / 5 GHz (2 bånd) / 6 GHz (1 bånd) Porter: Integreret 6-Port switch; 2 WAN-porte; 10 Gigabit/5 Gigabit/2.5 Gigabit/Gigabit Ethernet Antenner: 8 eksterne antenner Gamingfunktioner: Game Boost, Gaming Port, WTFast, ROG First Sikkerhed: WPA3, AiProtection Pro, Malicious Site Blocker, Let's Encrypt Prioriteret routing og adaptiv QoS holder gameplay responsivt, mens omfattende sikkerhed og AiMesh-kompatibilitet hjælper med at bevare pålidelige, beskyttede forbindelser i et udvidet hjemmenetværk.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Router firewall
Artikel nr.: 90IG08F0-MO9A0V
EAN: 4711387079461
Varenr.: 3234380
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ROG Rapture GT-BE98 Trådløs router
4.579 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
WiFi 7 router ASUS ROG Rapture GT-BE98 - desktop, quad-band
-12%4.599 kr
Før 5.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
WiFi 7 router ASUS ROG Rapture GT-BE98 - desktop, quad-band
-11%4.619 kr
Før 5.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS ROG Rapture GT-BE98 Quad-band -WiFi 7 AiMesh-gamingrouter
6.222 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS Rapture GT-BE98 -Wi-Fi 7 - 6-Port switch - 2-PortWAN - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS Rapture GT-BE98 -Wi-Fi 7 - 6-Port switch - 2-PortWAN - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.162 kr4.162 krKøb
2Geekd4.489 kr4.489 krKøb
3Proshop DK4.545 kr4.545 krKøb
4Ultrashop4.579 kr4.579 krKøb
5Boligcenter DK4.599 kr4.599 krKøb
6Vivas DK4.619 kr4.688 krKøb
7Teknikproffset DK6.222 kr6.281 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS Rapture GT-BE98 -Wi-Fi 7 - 6-Port switch - 2-PortWAN - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)

PriceData har fulgt prisen på ASUS Rapture GT-BE98 -Wi-Fi 7 - 6-Port switch - 2-PortWAN - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) i 142 dage. Laveste pris i perioden er 3.834 kr (registreret d. 27. april 2026), højeste er 4.540 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.314 kr.

Den nuværende pris på 4.162 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 57 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ASUS Rapture GT-BE98 -Wi-Fi 7 - 6-Port switch - 2-PortWAN - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ASUS Rapture GT-BE98 -Wi-Fi 7 - 6-Port switch - 2-PortWAN - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20264.162 kr270 kr (6%)
30. maj 20264.432 kr270 kr (6%)
29. maj 20264.162 kr270 kr (6%)
28. maj 20264.432 kr271 kr (7%)
27. maj 20264.161 kr23 kr (1%)
26. maj 20264.138 kr24 kr (1%)
24. maj 20264.162 kr24 kr (1%)
22. maj 20264.138 kr24 kr (1%)
20. maj 20264.162 kr124 kr (3%)
18. maj 20264.286 kr89 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret