Gå til hovedindhold

ASUS 4G-N16 - LTE - 2.4 GHz - 300 Mbps - 4G LTE

AsusBroer og routereEAN: 4711081469490
Pris fra 473 krtil 739 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 266 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 445 kr 11. apr.

Sammenlign priser på ASUS 4G-N16 - LTE - 2.4 GHz - 300 Mbps - 4G LTE og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 473 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS 4G-n16 Trådløs router
473 kr
Til butik
ASUS 4G-n16 Trådløs router billede

Produktinformation

ASUS 4G-N16 - Trådløs router - WWAN 2,4 GHz

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90IG07E0-MO3H00
EAN: 4711081469490
Varenr.: 1000651761
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS 4G-N16 - LTE - 2.4 GHz - 300 Mbps - 4G LTE
476 kr
Til butik
ASUS 4G-N16 - LTE - 2.4 GHz - 300 Mbps - 4G LTE billede

Produktinformation

Trådløs router der kombinerer LTE og Wi‑Fi-forbindelse til brugere, der har brug for mobilbredbånd og almindeligt trådløst netværk, og som ønsker streaming, gaming og browsing med enkel opsætning og fleksible WAN-muligheder. Protokoller: IEEE 802.11b/a/g/n, LTE Frekvensbånd: 2,4 GHz Datahastighed: 300 Mbps Porte: 1 WAN-Port Antenner: 4 (2 aftagelige LTE, 2 interne Wi‑Fi) Sikkerhed: WPA, WPA2-PSK Funktioner: DDNS, portfremsendelse, DMZ, WPS Indbygget LTE-understøttelse og standard Wi‑Fi-protokoller leverer pålideligt mobilbredbånd og grundlæggende trådløs netværkstilslutning, samtidig med at sikkerhed og netværksadministration forbliver tilgængelig til små hjem og SOHO-miljøer.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Router firewall
Artikel nr.: 90IG07E0-MO3H00
EAN: 4711081469490
Varenr.: 3132300
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS 4G-N16 - Trådløs router - WWAN 2,4 GHz
484 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS 4G-n16 Trådløs router
619 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS 4G-N16
-28%687 kr
Før 949 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
4G router ASUS 4G-N16 N300 Cat.4
-4%719 kr
Før 749 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
4G router ASUS 4G-N16 N300 Cat.4
-4%739 kr
Før 769 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS 4G-N16 - LTE - 2.4 GHz - 300 Mbps - 4G LTE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS 4G-N16 - LTE - 2.4 GHz - 300 Mbps - 4G LTE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK473 kr473 krKøb
2Proshop DK476 kr515 krKøb
3CS MEGASTORE DK484 kr523 krKøb
4Ultrashop619 kr619 krKøb
5Teknikproffset DK687 kr746 krKøb
6Boligcenter DK719 kr719 krKøb
7Vivas DK739 kr818 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS 4G-N16 - LTE - 2.4 GHz - 300 Mbps - 4G LTE

PriceData har fulgt prisen på ASUS 4G-N16 - LTE - 2.4 GHz - 300 Mbps - 4G LTE i 183 dage. Laveste pris i perioden er 429 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 475 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 464 kr.

Den nuværende pris på 473 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for ASUS 4G-N16 - LTE - 2.4 GHz - 300 Mbps - 4G LTE. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for ASUS 4G-N16 - LTE - 2.4 GHz - 300 Mbps - 4G LTE de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026473 kr1 kr (0%)
28. maj 2026474 kr1 kr (0%)
27. maj 2026475 kr8 kr (2%)
24. maj 2026467 kr2 kr (0%)
13. maj 2026465 kr2 kr (0%)
12. maj 2026467 kr1 kr (0%)
9. maj 2026468 kr1 kr (0%)
8. maj 2026467 kr2 kr (0%)
6. maj 2026465 kr1 kr (0%)
2. maj 2026464 kr19 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret