Gå til hovedindhold

TP-Link Archer MR200 AC750 Wireless Dual Band 4G LTE Router - 4G Wi-Fi 5

TP-LinkBroer og routereEAN: 6935364086855
Pris fra 599 krtil 1.049 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 450 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 499 kr 5. maj

Sammenlign priser på TP-Link Archer MR200 AC750 Wireless Dual Band 4G LTE Router - 4G Wi-Fi 5 og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 599 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
TP-link Archer MR200 4G router med modem AC750
599 kr
Til butik
TP-link Archer MR200 4G router med modem AC750 billede

Produktinformation

Det indbyggede 4G-modem i Tp-Link Archer MR200 betyder, at du ikke behøver ekstra udstyr for at komme på nettet via mobilt bredbånd. Sæt et Nano-SIM i, og del forbindelsen trådløst og via kabel til hjemmenetværk, sommerhus og mobilt bredbånd. Routeren understøtter LTE Cat. 4 med op til 150 Mb/s. Wireless AC | AC750 giver dual-band wifi, så trådløse enheder kan fordele sig på de tilgængelige bånd. 4G-router med indbygget modem Med det indbyggede modem behøver du ikke ekstra udstyr for at komme på nettet via mobilt bredbånd. LTE Cat. 4 med op til 150 Mb/s angiver den maksimale 4G-downloadhastighed. Routeren understøtter 4G-båndene 3, 7, 8, 20 og 38. To eksterne 4G-antenner modtager signalet, mens de indbyggede wifi-antenner fordeler forbindelsen trådløst. Trådløst netværk og kabelforbindelser Wireless AC | AC750 giver både 2,4 GHz og 5 GHz wifi, så du kan tilslutte forskellige trådløse enheder og fordele dem på de to bånd. Der er 4× 100 Mb/s porte på bagsiden til kablede enheder. Én af LAN-portene kan desuden bruges som WAN-port, så routeren også kan tilsluttes en fast internetforbindelse. Sikkerhed, gæstenetværk og nem tilslutning WPA og WPA2-sikkerhed beskytter dit trådløse netværk med kryptering og adgangskode. Med gæstenetværk får besøgende deres egen wifi-adgang uden at være på samme net som dine øvrige enheder. WPS-funktionen lader kompatible enheder koble sig på wifi ved et enkelt knapklik, uden at taste adgangskoden manuelt. Placering og montering Dimensionerne 202×141×34 mm gør routeren nem at placere. Montering med vægbeslag er også mulig, hvis du foretrækker en fast placering på væggen. I pakken: router, strømadapter, netværkskabel.

Produktspecifikationer

Mærke: Tp-Link
Kategori: 4G Router
Artikel nr.: MR200
EAN: 6935364086855
Varenr.: 96380
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link WL-Router Archer MR200 (AC750/4G-LTE Modem)
640 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link Archer MR200 AC750 Wireless Dual Band 4G LTE Router - 4G Wi-Fi 5
649 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
TP-Link Archer MR200 4G-Router
679 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TP-Link Archer MR200 Trådløs router Desktop
689 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
TP-Link AC750 Wireless Dual Band 4G LTE Router
-50%696 kr
Før 1.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
TP-Link Archer MR200 Trådløs router Desktop - GEEKD.dk
723 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
TP-Link Archer MR200 4G LTE router - Dual-band AC733, sort
-3%729 kr
Før 749 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
AC750 router - 4G LTE Cat 4, 802.11ac, 4xRJ45, m. SIM-port
745 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
TP-Link Archer MR200 4G LTE router - Dual-band AC733, sort
-3%749 kr
Før 769 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Specialkamera.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
4G LTE Wi-Fi mobilbredbåndsrouter Archer MR200
1.049 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Archer MR200 AC750 Wireless Dual Band 4G LTE Router - 4G Wi-Fi 5 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Archer MR200 AC750 Wireless Dual Band 4G LTE Router - 4G Wi-Fi 5 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Av-Cables DK599 kr599 krKøb
2CompuMail DK640 kr640 krKøb
3Proshop DK649 kr688 krKøb
4Komplett DK679 kr679 krKøb
5Ultrashop689 kr689 krKøb
6Teknikproffset DK696 kr745 krKøb
7Geekd723 kr723 krKøb
8Boligcenter DK729 kr729 krKøb
9EL-GROSSISTEN745 kr745 krKøb
10Vivas DK749 kr828 krKøb
11Specialkamera.dk1.049 kr1.049 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TP-Link Archer MR200 AC750 Wireless Dual Band 4G LTE Router - 4G Wi-Fi 5

PriceData har fulgt prisen på TP-Link Archer MR200 AC750 Wireless Dual Band 4G LTE Router - 4G Wi-Fi 5 i 179 dage. Laveste pris i perioden er 449 kr (registreret d. 13. december 2025), højeste er 649 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 515 kr.

Den nuværende pris på 599 kr er 16% over normalprisen. Prisen er steget 20% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for TP-Link Archer MR200 AC750 Wireless Dual Band 4G LTE Router - 4G Wi-Fi 5. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for TP-Link Archer MR200 AC750 Wireless Dual Band 4G LTE Router - 4G Wi-Fi 5 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026599 kr100 kr (20%)
5. maj 2026499 kr100 kr (17%)
9. apr. 2026599 kr50 kr (8%)
3. apr. 2026649 kr50 kr (8%)
4. mar. 2026599 kr75 kr (14%)
3. mar. 2026524 kr6 kr (1%)
2. mar. 2026518 kr3 kr (1%)
27. feb. 2026521 kr18 kr (4%)
14. feb. 2026503 kr6 kr (1%)
12. feb. 2026497 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret