Gå til hovedindhold

TP-Link Archer BE550 BE9300 Tri-Band Wi-Fi 7 Router - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)

TP-LinkBroer og routereEAN: 4895252500141
Pris fra 1.395 krtil 1.974 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 579 kr (29% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på TP-Link Archer BE550 BE9300 Tri-Band Wi-Fi 7 Router - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1395 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tp-link Archer Be550 Be9300 Tri-band Wi-fi 7 Router
-18%1.395 kr
Før 1.698,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Tp-link Archer Be550 Be9300 Tri-band Wi-fi 7 Router billede

Produktinformation

Tri-band WiFi 7 leverer op til 9,3 Gbps til tætte kontornetværk Kompakt lodret borddesign med LAN- og WAN-LED'er på fronten Multi-gig 2,5 GbE LAN plus fem RJ45-porte til højhastigheds kablede forbindelser Understøtter OpenVPN, WireGuard, L2TP og PPTP til eksterne VPN-forbindelser Cloud- og webadministration, QoS, WPA3 og SPI-firewall beskytter brugerne...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: TP-Link
Kategori: Routere
Artikel nr.: Archer BE550
EAN: 4895252500141
Varenr.: 5020011826
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link Archer BE550 V1 Trådløs router
1.491 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
TP-Link BE9300 Tri-Band Wi-Fi 7 Router /Archer BE550
1.739 kr
Til butik
TP-Link BE9300 Tri-Band Wi-Fi 7 Router /Archer BE550 billede

Produktinformation

BE9300 Tri-Band Wi-Fi 7 Router Archer BE550, Omdefinerer WiFi-routere, : Med kraftfuld WiFi 7-ydeevne, lynhurtige kabelforbindelser og et helt nyt design. Lynhurtig 9214 Mbps Tri-Band WiFi 7, : Gør det muligt for dine enheder at køre med fuld hastighed. Nyd flydende 4K/8K-streaming, fordybende AR/VR-spil og lynhurtige downloads.†‡, Multi-Link Operation (MLO), : Øger gennemstrømningen, reducerer ventetiden og forbedrer pålideligheden for nye applikationer.‡, Fuldt udstyrede 2,5G-porte, : En 2,5 Gbps WAN-port og fire 2,5 Gbps LAN-porte bryder igennem 1G-flaskehalsen og driver dine enheder til maksimal ydeevne. Maksimeret dækning, : Proprietær WiFi-optimering og optimalt placerede antenner sammen med Beamforming giver mere kapacitet, stærkere og mere pålidelige forbindelser og mindre interferens. EasyMesh-kompatibel, : Fungerer sammen med EasyMesh-routere og range extenders for at skabe sømløs Mesh WiFi i hele hjemmet, hvilket forhindrer udfald og forsinkelse, når man skifter mellem signaler. TP-Link HomeShield, : Forbedret sikkerhed forsvarer mod de nyeste cybertrusler. †Maksimale trådløse signalhastigheder er de fysiske hastigheder, der stammer fra IEEE Standard 802.11-specifikationer. Faktisk trådløs datagennemstrømning, trådløs dækning og tilsluttede enheder er ikke garanteret og vil variere som følge af netværksforhold, klientbegrænsninger og miljøfaktorer, herunder byggematerialer, forhindringer, trafikmængde og -tæthed samt klientens placering. ‡Brug af Wi-Fi 7 (802.11be), Wi-Fi 6 (802.11ax) og funktioner, herunder MLO, 320 MHz båndbredde, 4K-QAM, Multi-RUs, OFDMA og MU-MIMO kræver, at klienterne også understøtter de tilsvarende funktioner. Ikke alle 320 MHz-kanaler er muligvis tilgængelige i 6 GHz-båndet i nogle regioner/lande på grund af lovgivningsmæssige begrænsninger. △ 320 MHz-båndbredden er kun tilgængelig på 6 GHz-båndet og kan være utilgængelig i nogle regioner/lande på grund af lovmæssige begrænsninger. Den dobbelte kanalbredde og hastighed refererer til 320 MHz sammenlignet med 160 MHz for Wi-Fi 6-routere. *HomeShield inkluderer den gratis Basic Plan. Der er gebyrer for Pro Plan. Besøg TP-Link.com/homeshield for mere information, **Denne router understøtter muligvis ikke alle de obligatoriske funktioner, som er ratificeret i IEEE 802.11be-specifikationen. Generelt, Model, Archer BE550, Formfaktor, Skrivebord, Dataoverførselshastighed, 9,214 Mbit/s, 6 GHz: 5760 Mbps (802.11be), 5 GHz: 2880 Mbps (802.11be), 2,4 GHz: 574 Mbps (802.11ax), Administreret, Ja, Tether-app, WiFi, WiFi, Ja - WiFi Standard, WiFi Standard, Wi-Fi 7, Porte, WAN, 1 stk. 2.5 Gbps WAN, LAN, 4 stk. 2.5 Gbps LAN, 4G, Nej, 5G, Nej, USB-porte, 1 stk. USB 3.0, Yderligere information, Sikkerhed, WPA, WPA2, WPA3, WPA/WPA2-Enterprise (802.1x), Garanti, 3 år, Info om emballage, Størrelse på emballage, 286 x 246 x 152 mm, Emballagens vægt, 1.96 kg, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: TP-LINK
Kategori: Routere
EAN: 4895252500141
Varenr.: C83927
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Wi?Fi 7 router TP-Link Archer BE550 V1 - tri-band, 2,5G LAN
1.799 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wi?Fi 7 router TP-Link Archer BE550 V1 - tri-band, 2,5G LAN
1.819 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TP-Link Archer BE550 V1 Trådløs router
1.879 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link Archer BE550 BE9300 Tri-Band Wi-Fi 7 Router - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)
1.899 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
TP-Link Archer BE550 Wi-Fi 7 Router
1.974 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Archer BE550 BE9300 Tri-Band Wi-Fi 7 Router - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Archer BE550 BE9300 Tri-Band Wi-Fi 7 Router - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK1.395 kr1.481,25 krKøb
2CompuMail DK1.491 kr1.491 krKøb
3Teknikproffset DK1.739 kr1.798 krKøb
4Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
5Vivas DK1.819 kr1.888 krKøb
6Ultrashop1.879 kr1.879 krKøb
7Proshop DK1.899 kr1.899 krKøb
8Komplett DK1.974 kr1.974 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TP-Link Archer BE550 BE9300 Tri-Band Wi-Fi 7 Router - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7)

PriceData har fulgt prisen på TP-Link Archer BE550 BE9300 Tri-Band Wi-Fi 7 Router - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.395 kr (registreret d. 4. marts 2026), højeste er 1.529 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.459 kr.

Den nuværende pris på 1.395 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for TP-Link Archer BE550 BE9300 Tri-Band Wi-Fi 7 Router - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for TP-Link Archer BE550 BE9300 Tri-Band Wi-Fi 7 Router - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 20261.395 kr134 kr (9%)
29. apr. 20261.529 kr1 kr (0%)
28. apr. 20261.528 kr129 kr (9%)
9. apr. 20261.399 kr130 kr (9%)
31. mar. 20261.529 kr134 kr (10%)
4. mar. 20261.395 kr4 kr (0%)
26. feb. 20261.399 kr130 kr (9%)
3. feb. 20261.529 kr130 kr (9%)
8. jan. 20261.399 kr105 kr (7%)
7. jan. 20261.504 kr105 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret