Gå til hovedindhold

TP-Link Archer AX12, Wi-Fi 6 (802.11ax), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Sort, Bordplade router

TP-LinkBroer og routereEAN: 4895252500875
Pris fra 279 krtil 429 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 150 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 268 kr 29. maj

Sammenlign priser på TP-Link Archer AX12, Wi-Fi 6 (802.11ax), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Sort, Bordplade router og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 279 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link Archer AX12, Wi-Fi 6 (802.11ax), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Sort, Bordplade router
279 kr
Til butik
TP-Link Archer AX12, Wi-Fi 6 (802.11ax), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Sort, Bordplade router billede

Produktspecifikationer

Mærke: TP-LINK
Kategori: Routere & Firewalls
Farve: 4
Artikel nr.: Archer AX12
EAN: 4895252500875
Varenr.: 10285616
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link Archer AX12 V1 Trådløs router
280 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
TP-link Archer AX12 Trådløs router
299 kr
Til butik
TP-link Archer AX12 Trådløs router billede

Produktinformation

WiFi 6 og 1500 Mb/s gør Tp-Link Archer AX12 til en oplagt router, når du vil samle mange enheder på ét netværk uden at gøre opsætningen kompliceret – både til hjemmenetværk og kontor. Routeren understøtter WiFi 6 (802.11ax) og en samlet hastighed på 1500 Mb/s, så den trådløse forbindelse kan følge med en moderne internetforbindelse. Med 1x WAN og 3x LAN (1 Gb/s, UTP) kan du samtidig tilslutte kablede enheder som stationære computere eller netværksudstyr. Ret signalet mod dine enheder Routeren understøtter beamforming, som hjælper med at rette wifi-signalet mod de tilsluttede enheder i stedet for at sende det jævnt i alle retninger. Det gør brugen mere målrettet der, hvor udstyret faktisk befinder sig – både i hjemmenetværk og på kontor. WiFi 6 til mange enheder på én gang Med WiFi 6 (802.11ax) og teknologier som OFDMA og MU-MIMO kan routeren håndtere data til flere enheder samtidig i stedet for én ad gangen. Det er praktisk, når mange enheder er på nettet på samme tid, fordi det hjælper med at udnytte båndbredden mere effektivt. Nem styring med Tether app Tether appen (Android og iOS) bruges til opsætning og daglig styring. Her kan du se, hvilke enheder der er tilsluttet, lave forældrekontrol og sætte enhedsprioritering, så udvalgte enheder får forrang til forbindelsen. Appen gør det også enkelt at oprette gæsteadgang, så besøgende får internet uden adgang til dit øvrige netværk. Sikkerhed og gæstenetværk Med WPA3-Personal får du en moderne krypteringsstandard, der beskytter det trådløse netværk mod uautoriseret adgang. Routeren understøtter desuden 2,4 GHz og 5 GHz gæstenetværk, så du kan adskille gæsters trafik fra dit eget udstyr. I pakken: Tp-Link Archer AX12 trådløs router, strømadapter (12V 1A) og netværkskabel.

Produktspecifikationer

Mærke: Tp-Link
Kategori: Router
Artikel nr.: Archer AX12
EAN: 4895252500875
Varenr.: 65354
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
TP-Link Archer AX12 V1 Trådløs router Desktop
324 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Wi?Fi 6 router TP-Link Archer AX12 V1 - AX1500, dual?band, 3?ports
349 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TP-Link Archer AX12 trdls router Hurtigt ethernet Dual-band 24 GHz 5 GHz Sort
366,19 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wi?Fi 6 router TP-Link Archer AX12 V1 - AX1500, dual?band, 3?ports
369 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link Archer AX12 AX1500 Wi-Fi 6 Router - Wireless router Wi-Fi 6
429 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Archer AX12, Wi-Fi 6 (802.11ax), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Sort, Bordplade router koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Archer AX12, Wi-Fi 6 (802.11ax), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Sort, Bordplade router koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK279 kr318 krKøb
2CompuMail DK280 kr280 krKøb
3Av-Cables DK299 kr299 krKøb
4Teknikproffset DK324 kr383 krKøb
5Boligcenter DK349 kr349 krKøb
6Ultrashop366,19 kr366,19 krKøb
7Vivas DK369 kr438 krKøb
8Proshop DK429 kr468 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TP-Link Archer AX12, Wi-Fi 6 (802.11ax), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Sort, Bordplade router

PriceData har fulgt prisen på TP-Link Archer AX12, Wi-Fi 6 (802.11ax), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Sort, Bordplade router i 126 dage. Laveste pris i perioden er 268 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 288 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 279 kr.

Den nuværende pris på 279 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 66 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for TP-Link Archer AX12, Wi-Fi 6 (802.11ax), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Sort, Bordplade router. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for TP-Link Archer AX12, Wi-Fi 6 (802.11ax), Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Ethernet LAN, Sort, Bordplade router de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026279 kr4 kr (1%)
30. maj 2026283 kr15 kr (6%)
29. maj 2026268 kr19 kr (7%)
28. maj 2026287 kr16 kr (6%)
27. maj 2026271 kr1 kr (0%)
26. maj 2026272 kr4 kr (1%)
25. maj 2026276 kr4 kr (1%)
24. maj 2026280 kr3 kr (1%)
23. maj 2026283 kr4 kr (1%)
22. maj 2026287 kr16 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret