Gå til hovedindhold

TP-Link Archer BE230 BE3600 Dual-Band Wi-Fi 7 Router - Wireless router Wi-Fi

TP-LinkBroer og routereEAN: 4895252503685
Pris fra 596 krtil 1.090 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 494 kr (45% besparelse)

Sammenlign priser på TP-Link Archer BE230 BE3600 Dual-Band Wi-Fi 7 Router - Wireless router Wi-Fi og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 596 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link Archer BE230 V1 Trådløs router
596 kr
Til butik
TP-Link Archer BE230 V1 Trådløs router billede

Produktinformation

TP-Link Archer BE230 V1 - Trådløs router 4-port switch - 1GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 Dual Band

Produktspecifikationer

Artikel nr.: Archer BE230
EAN: 4895252503685
Varenr.: 1002274664
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
TP-link Archer BE230 trådløs router med Wifi 7 BE3600
599 kr
Til butik
TP-link Archer BE230 trådløs router med Wifi 7 BE3600 billede

Produktinformation

WiFi 7 (802.11be) og BE3600-hastigheder op til 3,6 Gb/s er omdrejningspunktet i TP-Link Archer BE230 – en trådløs router til hjemmenetværk, kontor og smart home. Routeren dækker både 2,4 GHz og 5 GHz-båndene med hastigheder på henholdsvis 688 Mb/s og 2882 Mb/s. WiFi 7-hastigheder og frekvensområder WiFi 7 (802.11be) betyder, at routeren understøtter BE3600-hastigheder op til 3,6 Gb/s. Du kan bruge både 2,4 GHz og 5 GHz-frekvensområderne i dit trådløse netværk og dermed fordele enhederne efter behov. Kablede forbindelser med op til 2,5 Gbps Routeren har 1 x 2,5 Gbps og 3 x 1 Gbps porte, så du kan tilslutte enheder med kablet forbindelse. På den måde kombinerer du trådløse og kablede forbindelser i samme netværk. Sikkerhed og styring samlet ét sted Sikkerheden er baseret på WPA, WPA2 og WPA3 kombineret med antivirusbeskyttelse. Med TP-Link Tether-appen (iOS/Android) kan du konfigurere netværket, justere indstillinger og holde øje med tilsluttede enheder direkte fra din telefon. Klar til mesh og smart home-styring EasyMesh-understøttelse gør det muligt at udvide dækningen ved at kombinere Archer BE230 med andre EasyMesh-enheder og bygge et samlet netværk med ét navn. Understøttelse af Amazon Alexa og Google Assistant betyder, at routeren kan indgå i et smart home-setup, hvor du styrer funktioner med stemmekommandoer. I pakken: strømadapter og netværkskabel.

Produktspecifikationer

Mærke: Tp-Link
Kategori: Router
Artikel nr.: Archer BE230
EAN: 4895252503685
Varenr.: 65841
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
TP-Link Archer BE230 router
599 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link Archer BE230 BE3600 Dual-Band Wi-Fi 7 Router - Wireless router Wi-Fi
649 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
TP-Link Archer BE230 V1 Trådløs router Desktop
671 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Wi?Fi 7 router TP?Link Archer BE230 V1 - Dual?Band, 2,5G/1G LAN
-13%709 kr
Før 814 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wi?Fi 7 router TP?Link Archer BE230 V1 - Dual?Band, 2,5G/1G LAN
-13%729 kr
Før 834 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TP-Link Archer BE230 V1 Trådløs router
749 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Archer BE230 (BE3600) Dual-Band Wi-Fi 7 Router
845 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link Archer BE230 BE3600 Dual-Band Wi-Fi 7 Router - Wireless router Wi-Fi
1.090 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Archer BE230 BE3600 Dual-Band Wi-Fi 7 Router - Wireless router Wi-Fi koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Archer BE230 BE3600 Dual-Band Wi-Fi 7 Router - Wireless router Wi-Fi koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK596 kr596 krKøb
2Av-Cables DK599 kr599 krKøb
3Komplett DK599 kr599 krKøb
4CS MEGASTORE DK649 kr688 krKøb
5Teknikproffset DK671 kr730 krKøb
6Boligcenter DK709 kr709 krKøb
7Vivas DK729 kr798 krKøb
8Ultrashop749 kr749 krKøb
9EL-GROSSISTEN845 kr845 krKøb
10Proshop DK1.090 kr1.090 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TP-Link Archer BE230 BE3600 Dual-Band Wi-Fi 7 Router - Wireless router Wi-Fi

PriceData har fulgt prisen på TP-Link Archer BE230 BE3600 Dual-Band Wi-Fi 7 Router - Wireless router Wi-Fi i 184 dage. Laveste pris i perioden er 543 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 637 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 589 kr.

Den nuværende pris på 596 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 14 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for TP-Link Archer BE230 BE3600 Dual-Band Wi-Fi 7 Router - Wireless router Wi-Fi. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for TP-Link Archer BE230 BE3600 Dual-Band Wi-Fi 7 Router - Wireless router Wi-Fi de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. jan. 2026596 kr3 kr (1%)
28. jan. 2026599 kr3 kr (1%)
23. jan. 2026596 kr1 kr (0%)
19. jan. 2026595 kr1 kr (0%)
13. jan. 2026596 kr3 kr (1%)
8. jan. 2026599 kr3 kr (1%)
7. jan. 2026596 kr3 kr (1%)
3. jan. 2026599 kr38 kr (6%)
2. jan. 2026637 kr38 kr (6%)
20. dec. 2025599 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret