Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS Radeon RX 7700 XT 12GB GDDR6 DUAL OC Grafikkort - GEEKD.dk

Pris fra 4.822 krtil 5.579 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 757 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.529 kr 27. maj

Sammenlign priser på ASUS Radeon RX 7700 XT 12GB GDDR6 DUAL OC Grafikkort - GEEKD.dk og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4822 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS AMD Radeon RX 7700 XT 12GB GDDR6 SDRAM
4.822 kr
Til butik
ASUS AMD Radeon RX 7700 XT 12GB GDDR6 SDRAM billede

Produktinformation

ASUS Dual Radeon RX 7700 XT 12GB - OC Edition - grafikkort - Radeon RX 7700 XT - 12 GB GDDR6 - PCIe 4.0 - HDMI, 3 x DisplayPort - boks

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90YV0JZ0-M0NA00
EAN: 4711387430323
Varenr.: 1001834187
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS Radeon RX 7700 XT 12GB GDDR6 DUAL OC Grafikkort - GEEKD.dk
5.542 kr
Til butik
ASUS Radeon RX 7700 XT 12GB GDDR6 DUAL OC Grafikkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Dette er grafikkortet for dig, der kræver seriøs gaming-performance uden at tømme kontoen. ASUS Dual RX7700XT leverer den rå kraft til 1440p gaming med ray tracing, samtidig med at den holder dit setup køligt og stille. Med 12GB GDDR6 og AMD's nyeste...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Grafikkort
EAN: 4711387430323
Varenr.: 51247840592208
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS AMD Radeon RX 7700 XT 12GB GDDR6 SDRAM
5.579 kr
Til butik
ASUS AMD Radeon RX 7700 XT 12GB GDDR6 SDRAM billede

Produktinformation

ASUS Dual Radeon RX 7700 XT 12GB OC Edition Opgrader din gamingoplevelse med ASUS Dual Radeon RX 7700 XT 12GB OC Edition, der bringer imponerende ydeevne og fantastisk grafik til dit setup. Denne kraftfulde grafikkort er udstyret med 12 GB GDDR6 hukommels...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Grafikkort
EAN: 4711387430323
Varenr.: 84792

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS Radeon RX 7700 XT 12GB GDDR6 DUAL OC Grafikkort - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS Radeon RX 7700 XT 12GB GDDR6 DUAL OC Grafikkort - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.822 kr4.822 krKøb
2Geekd5.542 kr5.542 krKøb
3Ultrashop5.579 kr5.579 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS Radeon RX 7700 XT 12GB GDDR6 DUAL OC Grafikkort - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på ASUS Radeon RX 7700 XT 12GB GDDR6 DUAL OC Grafikkort - GEEKD.dk i 184 dage. Laveste pris i perioden er 3.610 kr (registreret d. 2. januar 2026), højeste er 5.542 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.633 kr.

Den nuværende pris på 4.822 kr er 4% over normalprisen. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for ASUS Radeon RX 7700 XT 12GB GDDR6 DUAL OC Grafikkort - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for ASUS Radeon RX 7700 XT 12GB GDDR6 DUAL OC Grafikkort - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20264.822 kr46 kr (1%)
29. maj 20264.776 kr46 kr (1%)
28. maj 20264.822 kr293 kr (6%)
27. maj 20264.529 kr24 kr (1%)
24. maj 20264.553 kr24 kr (1%)
23. maj 20264.577 kr245 kr (5%)
22. maj 20264.822 kr720 kr (13%)
15. maj 20265.542 kr963 kr (21%)
28. apr. 20264.579 kr963 kr (17%)
27. apr. 20265.542 kr963 kr (21%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret