Gå til hovedindhold

ASUSTeK COMPUTER ASUS Radeon RX 9070 Prime OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort

Pris fra 4.624 krtil 5.919 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.295 kr (22% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS Radeon RX 9070 Prime OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4624 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Prime Oc Radeon Rx 9070 16gb
-11%4.624 kr
Før 5.186,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asus Prime Oc Radeon Rx 9070 16gb billede

Produktinformation

16 GB GDDR6-hukommelse håndterer store teksturer og krævende multitasking Axial-tech-køling med tre ventilatorer holder clockhastighederne stabile under lange sessioner PCIe 5.0 og høje boost-clockhastigheder fremskynder spil og 3D-arbejdsgange Tre DisplayPort 2.1a-udgange og én HDMI 2.1b muliggør opsætninger med flere 4K-skærme 2.5-slot, 312 mm design passer i de fleste kabinetter, kræver 650 W PSU og 2 x 8-pin...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: 90YV0LI1-M0NA00
EAN: 4711387829592
Varenr.: 5020043936
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
VGA PCIE16 RX9070 16GB GDDR6 PRIME-RX9070-O16G ASUS
4.893 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS AMD Radeon RX 9070 16GB GDDR6 SDRAM
4.894 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS Radeon RX 9070 Prime OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort
5.041 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS Radeon RX 9070 16GB PRIME OC Grafikkort - GEEKD.dk
5.588 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS Prime -RX9070-O16G 16GB
5.699 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort ASUS Prime Radeon RX 9070 16 GB GDDR6
-11%5.899 kr
Før 6.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort ASUS Prime Radeon RX 9070 16 GB GDDR6
-11%5.919 kr
Før 6.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS Radeon RX 9070 Prime OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS Radeon RX 9070 Prime OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK4.624 kr4.710,25 krKøb
2CS MEGASTORE DK4.893 kr4.893 krKøb
3CompuMail DK4.894 kr4.894 krKøb
4Proshop DK5.041 kr5.041 krKøb
5Geekd5.588 kr5.588 krKøb
6Ultrashop5.699 kr5.699 krKøb
7Boligcenter DK5.899 kr5.899 krKøb
8Vivas DK5.919 kr5.998 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS Radeon RX 9070 Prime OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort

PriceData har fulgt prisen på ASUS Radeon RX 9070 Prime OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort i 183 dage. Laveste pris i perioden er 4.487 kr (registreret d. 19. december 2025), højeste er 5.415 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.054 kr.

Den nuværende pris på 4.624 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 45 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 85 prisændringer for ASUS Radeon RX 9070 Prime OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 85 prisændringer for ASUS Radeon RX 9070 Prime OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20264.624 kr225 kr (5%)
23. maj 20264.849 kr2 kr (0%)
22. maj 20264.847 kr14 kr (0%)
18. maj 20264.833 kr1 kr (0%)
17. maj 20264.832 kr3 kr (0%)
16. maj 20264.829 kr26 kr (1%)
15. maj 20264.803 kr4 kr (0%)
14. maj 20264.799 kr14 kr (0%)
13. maj 20264.785 kr8 kr (0%)
12. maj 20264.777 kr6 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret